Bezpieczne Oszczędzanie – podsumowanie 2015 roku

bezpieczne oszczedzanie 2014 w praktyce

Witam. Ociągałem się z tym artykułem ale wreszcie jest. Podobnie jak rok temu przedstawiam małe podsumowanie tego co się działo na blogu Bezpieczne Oszczędzanie w 2015 roku. W Nowym Roku blog Bezpieczne Oszczędzanie skończył pełne 21 miesięcy. Już niedługo jubileusz. Dzisiaj dzielę się moimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem bloga o ofertach bankowych i przedstawię kilka ciekawostek związanych z moim blogiem. Zapraszam do lektury.

Tym razem nie będę pisać o tym jak zaczynałem i jak trudne są początki. O tym pisałem rok temu – zainteresowanych zapraszam tutaj. Wiadomo, że najtrudniejsze są pierwsze miesiące. Dużo blogów finansowych powstaje by po kilku miesiącach umrzeć bo autorzy nie mieli chęci i wystarczającego samozaparcia. Najważniejsza w prowadzeniu bloga jest w sumie pasja i wytrwałość. Bez pasji nikt nie znajdzie w sobie tyle wytrwałości aby prowadzić swojego bloga systematycznie przed dłuższy okres.

Jeżeli nie interesowałbym się bankowością (i ogólnie ekonomią) to dałbym sobie spokój po kilku miesiącach. A jednak blog istnienie i właściwie codziennie jest aktualizowany. A moi uważni czytelnicy wiedzą, że pracuję na pełny etat (poza bankowością). Praca zajmuje mi z dojazdami codziennie ponad 10,5 godziny. Blog powstaje dopiero po pracy. A do tego należy doliczyć inne moje pasje: siłownia, wypady rowerowe (w sezonie letnim pokonywałem nawet 200 km tygodniowo) oraz czytanie książek historycznych (w drodze do i z pracy). O życiu prywatnym nie wspominając. Jak sobie radzę? Po prostu jestem osobą doskonale zorganizowaną do której pasuje powiedzenie „głupiego robota lubi”. Poza tym bardzo lubię te moje blogowanie…

Tak więc wcale nie narzekam. Powtórzę to co napisałem rok temu: Blog prowadzę tak, jakbym sam chciał go czytać. Brakowało mi strony, na której mógłbym poczytać o najlepszych lokatach i aktualnej ofercie depozytowej więc sam ją stworzyłem. Właściwie moja strona jest unikalna w skali polskiego internetu. Staram się być jak najbardziej obiektywny i dbam o to aby artykuły o lokatach opublikowane nawet pół roku temu były aktualne. Tak samo jak stale aktualizuje swoje rankingi lokat i kont oszczędnościowych.

Strona w 2015 roku ciągle się rozwijała. Z jednej strony chciałem pisać więcej artykułów, które mógłbym umieść w kategorii Porady czy Luźne tematy ale jak wiadomo takie treści bardzo trudno jest stworzyć. Co nie znaczy, że w tym roku pisałem tylko o lokatach i promocjach. Blog Bezpieczne Oszczędzanie powoli, acz systematycznie zyskuje na popularności. Nie odwiedza mnie może kilkanaście tysięcy osób dziennie ale i tak według mnie sporo osób trafia na mojego bloga.

Garść statystyk bloga Bezpieczne Oszczędzanie za 2015 rok:

bezpieczne oszczędzanie statystyki 2015 rok

Tak to wyglądało przez ostatni rok. Średnio moją stronę odwiedzało miesięcznie ponad 14 tys. osób  co generowało ponad 25,5 tys. odsłon w miesiącu. W porównaniu do pierwszego roku mojej działalności to ponad 4-krotny wzrost. Nadal ponad 30% z was powraca na moja stronę co jest bardzo dobrym wynikiem jak dla takiego bloga jak mój. Co prawda najwięksi blogerzy finansowi cieszą się 10-krotnie większą popularnością ale nie ma co narzekać. W 2015 roku opublikowałem równo 370 artykułów – średnio ponad 30 w miesiącu czyli raz dziennie.

bezpieczne oszczędzanie statystyki 2015 rok sukces

Na powyższym wykresie widać, że po pewnej zadyszce trend jest raczej wzrostowy. Ponad 70% z was trafia tutaj poprzez wyszukiwarkę, 16% to wejścia bezpośrednie a pozostała część to odesłania z różnych innych stron (głównie spisów blogów finansowych oraz facebook-a). Po kolejnym roku działalności moja strona jest o wiele lepiej traktowana przez Google (innych wyszukiwarek praktycznie nikt nie używa).

A oto lista 10 najpopularniejszych artykułów na mojej stronie w 2015 roku:

 1. Lokaty w PKO BP.
 2. Wspówłaściciel czy pełnomocnik do rachunku bankowego – różnice.
 3. Lokata Kapitał na Marzenia w PKO BP czyli długoterminowe oszczędzanie.
 4. Twoja Lokata III na 3,50% lub 4% w Getin Banku.
 5. Komornik a konto bankowe.
 6. Pełnomocnik do rachunku bankowego – prawa i obowiązki.
 7. Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2015.
 8. Lokaty w PEKAO S.A.
 9. Lokata na 125 dni w T-Mobile Usługi Bankowe.
 10. Lokata Dobrze Procentująca na 4% w BNP Paribas Banku. 

Każdy z tych wpisów generował od 2 tys. do 4,5 tys. odsłon. Rok temu najpopularniejsze moje artykuły były czytane po kilkaset razy. Najpopularniejszym artykułem bezwzględnie jest informacja o Lokatach w PKO BP, który był czytany prawie 7 tys. razy. Choć (co trochę smutne) najpopularniejszym artykułem ostatnio jest wpis o tym jak się zachować, kiedy nasze konto zostanie zajęte przez komornika bankowego. Artykuł, który powstał trochę przez przypadek a okazuje się bardzo pomocny.

A jakie plany na 2016 rok? Nieokreślone. Jak widać nadal piszę regularnie. Google zmieniło chyba jakiś algorytm ponieważ w styczniu moja strona cieszy się niespotykaną popularnością. W bankowości ostatnio bardzo wiele się dzieje dlatego będę starał się pisać o wszystkim na bieżącą. Wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo trudny rok dla oszczędzających w bankach. Tym bardziej będzie trzeba korzystać z nadarzających się okazji. O tych okazjach będzie można poczytać na mojej stronie. Zapraszam.

5 Komentarze

 1. Również biję brawa za prowadzenie bloga 😀

  Oprócz samej frajdy powiększania swojej wiedzy finansowej, sam na tym skorzystałem otwierając konto wymarzony cel w raiffeisen, o którym Pan pisał jakoś w lato 😉

  Oby 2016 był równie owocny!!! 😉

 2. Z form oszczędzania warto wybrać taką gdzie systematycznie samodyscyplinujemy swoje wydatki. Takie okazje są przy karcie Getin Up gdzie wyświetlacz powiadamia nas na bieżąco o stanie konta.

 3. Fajnie, że poruszasz temat lokat. To powszechnie dostępny i do kilku lat bardzo na topie sposób oszczędzania. Wiele lokat możemy otworzyć bez posiadania konta w danym banku to spora wygoda. Ofert lokat jest wiele więc warto sprawdzić sobie różne warianty i wybrać tą najbardziej korzystną dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.