Lokaty w Banku PEKAO SA

lokaty w pekaoAktualizacja 27.07.2017 r.

Witam. Dzisiaj kontynuuję przegląd ofert depozytowych w 3 największych polskich bankach. Kilka dni temu opisałem kompleksowo (prawie) ofertę lokat w PKO BP, a dzisiaj pora przyjrzeć się lokatom w Banku PEKAO SA. Bank PEKAO SA (zwany też UniCredit) to drugi największy bank w Polsce w którym trzymamy bardzo dużą kwotę pieniędzy na rachunkach oraz lokatach. Choć tak naprawdę u konkurencji możemy liczyć na oprocentowanie wyższe nawet dwa razy. Spójrzmy więc na lokaty w PEKAO SA.

Jedną z najlepszych lokat w PEKAO S.A jest 24-miesięczna Lokata Elastyczna. Jej oprocentowanie równe jest wskaźnikowi WIBOR 1M + 0,10%. Obecnie oprocentowanie Lokaty Elastycznej wynosi więc 1,76%. Dodatkowo odsetki z Lokaty Elastycznej wypłacane są na rachunek osobisty co 6 miesięcy.

Najlepsze lokaty w PEKAO SA to lokaty mobilne:

  • 90-dniowa z oprocentowaniem 1,20%.
  • 120-dniowa z oprocentowaniem 1,40%.
  • 180-dniowa z oprocentowaniem 1,50%.
  • 360-dniowa z oprocentowaniem 1,55%.

Zakładając wyżej wymienione lokaty poprzez bankowość internetową otrzymamy oprocentowanie takie same. A zakładając te same lokaty w placówkach PEKAO SA spada jeszcze drastyczniej – w niektórych przypadkach wręcz o połowę. Jak zakładać lokatę w PEKAO SA to tylko przez bankowość mobilną lub internetową. W ofercie Banku PEKAO SA znajdują się jeszcze lokaty rentierskie oraz dwie lokaty progresywne, ale ich oprocentowanie ledwie przekracza 1%. Więc nie są godne uwagi.

W ofercie PEKAO SA znajduje się także Rachunek Oszczędnościowy Dobry Zysk, ale jego oprocentowanie zaczyna się na 0,50% a kończy na 1% dla kwot powyżej 300.000 zł. A dodatkowo od 01.06.2015 r. oprocentowanie tego konta oszczędnościowego zostanie obniżone aż o 0,30%. Wyżej oprocentowany jest Rachunek Oszczędnościowy dla dzieci Mój Skarb – 2% (od czerwca 1,50%) ale przeznaczony jest jedynie dla osób do 18 roku życia.

I na tym kończy się praktycznie temat „Lokaty w PEKAO SA”. Nie ma żadnych lokat na nowe środki. Może dlatego oferta wydaje mi się słabsza od oferty lokat w PKO BP. Choć w gruncie rzeczy niewiele słabsza. Najlepsze lokaty na rynku oprocentowane są dwa razy wyżej niż lokaty w PEKAO SA. Ale klientom PEKAO SA widocznie to nie przeszkadza skoro trzymają tam niewiele mniej pieniędzy niż w PKO BP. Niedługo przyjrzę się ofercie depozytowej BZ WBK w którym także trzymamy niebagatelną ilość pieniędzy choć konkurencja oferuje wyższe oprocentowanie. Szczegóły w moich ostatnich rankingach tutaj.

7 Komentarze

  1. Bardziej ponizajacych ofert dla stałego posiadacza lokat terminowych i stałego dostarczyciela miesięcznych wpłat pieniężnych z pracy od 20 lat nie może być czas najwyższy pożegnać się z tym bankiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.