Lokata Strukturyzowana Silny Kurs III w mBanku czyli trochę nietrafiona propozycja

lokata strukturyzowana silny kurs III mbank

Na rynku tradycyjnych lokat bankowych królują ostatnio spadki. Myślałem, że w takim przypadku nastąpi wysyp lokat strukturyzowanych i inwestycyjnych. Ale tak się nie dzieje. Ostatnią opisywaną przeze mnie lokatą strukturyzowaną była lokata Silny Kurs II w mBanku. I właśnie w ofercie mBanku pojawiła się Lokata Strukturyzowana Silny Kurs III, czyli kolejna edycja tej struktury oparta tym razem o kurs euro. Maksymalne oprocentowanie które można otrzymać po spełnieniu warunków lokaty to 3,50%. Oferta ważna jest do 28.01.2016 r. Tylko czy na to dobra propozycja…?

Lokata Strukturyzowana Silny Kurs III  – najważniejsze cechy:

 • 12-miesięczny okres inwestycji.
 • Okres subskrypcji do 28.01.2016 r.
 • Okres inwestycji od 29.01.2016 r. do 30.01.2017 r.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 1.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych i za obsługę lokaty strukturyzowanej.
 • Opłata za rezygnację – 2,565% – maleje z każdym tygodniem trwania inwestycji.
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Zysk z Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs III w mBanku zależny jest od kurs polskiej złotówki w stosunku do euro. Za każdy dzień, w którym kurs EUR/PLN będzie zawierał się w odpowiednim przedziale zostanie nam naliczone oprocentowanie. Tym razem od razu wyznaczony jest już ten przedział kursowy: dolny poziom przedziału to 4,12 a górny poziom to 4,28. Ostateczne oprocentowanie zostanie ustalone w dniu startu Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs III i nie będzie ono niższe niż 3% (według danych z dnia 29.12.2015 r. było by to oprocentowanie w wysokości 3,50%).

lokata strukturyzowana silny kurs III mbank

Lokata Strukturyzowana Silny Kurs III ma w swoim scenariuszu umocnienie i stabilizację kursu euro względem polskiej złotówki. I jest tylko jeden problem. Obecnie musimy zapłacić aż 4,47 zł za jedne euro. Czyli według scenariusza lokaty Silny Kurs III euro jest za drogie aż o 19 groszy. I co mi powiesz w takim razie mBanku? Ponownie analitycy mBanku nie wstrzelili się w sytuację rynkową. Trzeba naprawdę być dobrej wiary aby zainwestować w tą lokatę strukturyzowaną. Dodatkowo, w przypadku zerwania inwestycji przed terminem odsetki nie są naliczane i jest pobierana opłata za rezygnację. Maksymalnie wynosi ona 2,56% zainwestowanej kwoty i maleje za każdym tygodniem trwania Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs III.

PS

Nawet nie publikuję wykresu EUR/PLN jak to zwyczajowo robię w przypadku takich lokat.

PS 2

Współczuję pracownikom mBanku, którzy muszą zachęcać klientów do zainwestowania w tą lokatę strukturyzowaną.


Lokaty na nowe środki w mBanku:

 • 3-miesięczna z oprocentowaniem 2,20%, od 01.03.2016 r. oprocentowanie 2%.
 • 6-miesięczna z oprocentowaniem 2,30%, od 01.03.2016 r. oprocentowanie 2%.
 • 9-miesięczna z oprocentowaniem 2,20%, od 01.03.2016 r. oprocentowanie 2%.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 20.12.2016 r. Pozostałe lokaty w mBanku nie są wyżej oprocentowane niż 1,50%.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

1 Komentarz

 1. Oststecznie wartość kuponu wyniosła 7 procent. Teraz kurs znajduje się w przewidywanym przez mBank przedziale. Jeśli się ustabilizuje Klienci będą mogli liczyć na zdecydowanie wyższą stopę zwrotu niż z tradycyjnych lokat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.