Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2015

Ranking lokat krótkoterminowych styczeń 2015

Jest początek nowego roku więc najwyższa pora na przedstawienie nowego rankingu lokat krótkoterminowych za styczeń 2015 r. Szczególnie, że oferta bankowych lokat na krótkie terminy znaczącą uległa zmianie w porównaniu do poprzedniego miesiąca i grudniowy ranking jest już mocno nieaktualny. Oprocentowanie w wielu bankach zostało obniżone – dotyczy to szczególnie lokat na 3 miesiące. Nie ma już niestety lokat na 4%, a dobrych ofert jest coraz mniej. Począwszy od tego miesiąca będę starał się w miarę moich możliwości aktualizować ranking na bieżąco aż do następnego, nowego miesiąca i rankingu. Jak zwykle zapraszam też do zapoznania się z rankingiem kont oszczędnościowych oraz z rankingiem lokat długoterminowych.


Najlepsze lokaty na 3 miesiące:


Najlepsze lokaty na 4 miesiące:


Najlepsze lokaty na 6 miesięcy:


Najlepsze lokaty na 7 miesięcy:


Tym razem liderem został Idea Bank i jego Lokata Power na nowe środki z oprocentowaniem 3,60% (zniknęła z oferty 17.01). W zeszłym miesiącu można było założyć Lokatę Dobrze Procentującą w BNP Paribas Banku oraz Lokatę Internetową w Plus Banku, które dawały aż 4%. W tym miesiącu nie ma już takich perełek. Zakończyły się także oferty promocyjnych lokat w Meritum Banku, mBanku i BGŻ Optimie. Ale nadal możemy założyć bez problemu lokatę na 3,40% – 3,50%, choć możliwości jest coraz mniej. Mam nadzieje, że w dalszej części miesiąca banki bardziej agresywnie powalczą o nasze oszczędności.


* W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.

3 Komentarze

  1. Przyznać trzeba że wielkiego szału te lokaty nie robią pod kątem wysokości oprocentowania. Ale z drugiej strony nie ma się co dziwić skoro stopy procentowe poleciały ostro w dół (mi to akurat na rękę). Myślę że jak ktoś chcę porządnie zainwestować to ani tak nie będzie inwestować w lokatę a znajdzie sobie produkt znacznie bardziej zyskowny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.