Lokaty w neoBanku – zmiana oprocentowania

energolokata lokaty w neobanku

Pod koniec października pisałem o energoLOKACIE oraz pozostałych lokatach w neoBanku, czyli internetowej odnodze Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego. Od tego czasu lokaty w neoBanku straciły trochę na swojej atrakcyjności. W ofercie nadal znajduje się 3-miesięczna energoLOKATA 3M PLUS, ale jej oprocentowanie począwszy od 27.11.2014 r. spadło do 3,80%. Obecnie wynosi 3,50%.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej neoBanku>>>

Najlepszą lokatą w neoBanku jest stale oferowana 3-miesięczna energoLOKATA 3M PLUS z oprocentowaniem 3,80%. Niestety tak jak poprzednio energoLOKATA 3M PLUS dostępna jest jedynie dla nowych klientów, którzy nie są i nigdy wcześniej nie byli posiadaczami, współposiadaczami czy pełnomocnikami do rachunku osobistego, oszczędnościowego, lokaty czy karty kredytowej w neoBanku. Definicja nowego klienta jest więc bardzo restrykcyjna. Minimalna kwota energoLOKATY 3M PLUS to 1.000 zł – można otworzyć dowolną ilość energoLOKAT, jednak ich łączna kwota nie może przekroczyć 1.000.000 zł.

Dotychczasowi klienci mogą otworzyć neoLOKATY:

 • 3-miesięczną z oprocentowaniem 3%, obecnie oprocentowanie obniżone do 2,40%.
 • 6-miesięczną z oprocentowaniem 2,90%,  obecnie oprocentowanie obniżone do 2,30%.
 • 12-miesięczną z oprocentowaniem 2,80%,  obecnie oprocentowanie obniżone do 2,30%.
 • 24-miesięczną z oprocentowaniem 2,80%,  obecnie oprocentowanie obniżone do 2,30%.
 • 36-miesięczną z oprocentowaniem 2,80%,  obecnie oprocentowanie obniżone do 2,30%.

Oprocentowanie neoLOKAT nie jest już tak korzystne jak w przypadku promocyjnej energoLOKATY 3M PLUS. Minimalna kwota jaka jest niezbędna do otwarcia neoLOKATY to 500 zł. neoLOKATY odnawiają się na kolejny okres na standardowym oprocentowaniu, obowiązującym w dniu odnowienia. Zerwanie EnergoLOKATY 3M PLUS oraz NeoLOKAT przed terminem powoduje obniżenie oprocentowania do symbolicznego 0,10%.

Wszystkie wymienione lokaty można założyć przez system internetowy neoBank24 – trzeba być posiadaczem konta osobistego lub internetowego rachunku technicznego w neoBanku. W ofercie neoBanku znajduje się także neoKONTO PROFIT, czyli rachunek oszczędnościowy  z oprocentowaniem 1,60%. neoKONTO PROFIT ma ciekawe rozwiązanie – pakiet 12 bezpłatnych wypłat lub przelewów w ciągu roku zamiast jednej bezpłatnej wypłaty w miesiącu.

* Oprocentowanie neoLOKAT zmienia się regularnie, a raczej spada regularnie…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Julek Dziedzic napisał(a):

  Dobrze że jeszcze jak do tej pory nie byłem klientem neoBanku i mogę skorzystać z lokaty dla nowych klientów z całkiem niezłym oprocentowaniem na 3 miesiące „3-miesięczna energoLOKATA 3M PLUS z oprocentowaniem 3,80%”

 2. zestis napisał(a):

  ja też nie miałem jeszcze okazji z ich usług korzystać, ale nie jestem jakoś mimo wszystko przekonany… niby całkiem fajne oferty ale myślę, że są w tym jakieś kruczki i z czasem delikatnie się zmienią te super warunki, także byłbym ostrożny ;p

 3. Magda Śląsk napisał(a):

  nie przekonują mnie jakoś :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.