Ranking lokat długoterminowych luty 2016

Ranking lokat długoterminowych luty 2016

Witam. Standardowo po rankingu lokat krótkoterminowych i kont oszczędnościowych pojawia się na mojej stronie ranking lokat długoterminowych za luty 2016. Ponieważ oprocentowanie lokat długoterminowych powoli, lecz systematycznie spada to do rankingu lokat długoterminowych od lutego dopuściłem lokaty z oprocentowaniem co najmniej 2%. Mimo wprowadzenia podatku bankowego w przypadku lokat długoterminowych jest jeszcze kilka propozycji z oprocentowaniem 3%. Zapraszam do przejrzenia rankingu jak też do zapoznania się z pozostałymi rankingami: kont oszczędnościowych oraz lokat krótkoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient.


Ranking lokat długoterminowych luty 2016


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


W przypadku lokat długoterminowych nie widać aż tak drastycznych zmian. Oprocentowanie lokat długoterminowych obniżył jeden z liderów poprzednich rankingów – Bank Pocztowy. Oprocentowanie lokat obniżył także inny lider poprzednich rankingów – Idea Bank. Sprawia to, że pozostały 3 banki, w których można założyć lokaty z oprocentowaniem 3%. Są to Santander Consumer Bank, Noble Bank oraz Credit Agricole. Najsłabiej oprocentowane są lokaty na 12 miesięcy. Im dłuższy okres tym oprocentowanie lokat długoterminowych wzrasta. Choć może to być ostatni moment na założenie 3-letniej lokaty z oprocentowaniem 3%…


Zmiany:

  • 13.02 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.
  • 26.02 – Zmiana oprocentowania lokat w Plus Banku.

1 Komentarz

  1. W zestawieniu lokaty getinowskie na bardzo dobrej pozycji. Oprocentowanie porównywalne z innymi bankami. pamiętać trzeba, że banki to nie akcja charytatywna. Póki co warto jednak Getinowi powierzyć kasę. Dywidenda smakuje pychotką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.