O MNIE & KONTAKT

Witam wszystkich, którzy tutaj tu dotarli. Strona przez ponad 4 miesiąca „była anonimowa”. Przyszła pora to zmienić.

Kilka słów o mnie

Nazywam się Mirosław Zalewski i jestem byłym już bankowcem z ponad 6-letnim stażem. W bankowości pracowałem głównie jako „doradca klienta”. W swoje karierze „sprzedawałem” klientom indywidualnym praktycznie wszystkie produkty oprócz kredytów hipotecznych. Dlatego też znam od podszewki wszystkie produkty, procedury i przepisy bankowe. W banku obecnie nie pracuję, ale bankowość mocno mnie interesuje, a tą stronę traktuję jako hobby, które przynosi mi wiele satysfakcji. Cierpię na chroniczny brak czasu ale póki co radzę sobie w miarę dobrze.

Moje poglądy

Nie ma co ukrywać – nie jestem obiektywny. Moje poglądy w kwestii oszczędzania są dosyć konserwatywne i zdecydowane, co w niektórych miejscach dało się już zauważyć. Nie preferuję ryzykownych inwestycji i funduszy jako formy oszczędzania, bo nie akceptuję strat. Jednocześnie wyznaje, że każdy jest kowalem swojego losu, odpowiada za swoje czyny i samodzielne podejmuje decyzje. A jak ich nie podejmuje samodzielne to powinien mieć pretensje jedynie do samego siebie.

O stronie

Strona jest o bezpiecznych formach oszczędzania, czyli o lokatach i kontach oszczędnościowych, bezpieczniejszych produktach strukturyzowanych. Czasami opisuję też promocje związane z kontami osobistymi, na których można zarobić dodatkowe pieniądze. Sam z tych promocji w miarę możliwości korzystam. Na stronie pojawiają się też czasami inne tematy związane luźno z oszczędzaniem, moje przygody z bankami i promocjami. Strona także będzie promowała Honorowe Krwiodawstwo, jako jedna z form oszczędzania, o czym już niedługo. Nie opisuję ofert SKOK-ów – bo nie mam do nich zaufania, ani ofert Banków Spółdzielczych – bo staram się aby opisana przeze mnie oferta była dostępna dla każdego. Zdaję sobie z wszystkich niedociągnięć strony i staram się nad nimi systematycznie pracować.

Zainteresowani moją twórczością mogą mnie także znaleźć na stronie www.otwieramkonto.pl, którego autora wspieram nieustannie dobrą radą, a czasami nawet się udzielam w miarę moich możliwości czasowych.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych kontaktem z moją osobą proszę o wysłanie wiadomości na mój adres e-mail: prosteoszczedzanie@gmail.com. Zapraszam także na moją stronę na facebook-u: http://www.facebook.com/bezpieczneoszczedzanie.

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie wysłane do mnie pytania. Przyjmuję też wszystkie sugestie, skargi i zażalenia, oczywiście w rozsądnej ilości. Zapraszam do kontaktu.

8 Komentarze

 1. Polecam Mirosława. Posiada naprawdę bogate doświadczenie związane z bankowością i ogólnie finansami. Jest rzeczową i sumienną osobą, dlatego jego blog można najcelniej opisać właśnie tymi słowami.

  Zawsze służy dobrą radą, chętnie pomoże. Mirosław to rzetelny partner we współpracy, a prywatnie bardzo sympatyczny facet.

  Pozdrawiam, życząc przy okazji Czytelnikom miłej lektury,
  Łukasz Otlewski

 2. Witam,
  Czy moze Pan pamieta jakie było oprocentowanie lokat euro w boś na 12 miesiecy . Najbardziej interesuje mnie okres od lipca 2014 do lipca 2015..
  Bardzo potrzebuje tych informacji!!! !! Dziekuje i pozdrawiam!!!

 3. Hallo Mirek, dziekuje za info co do strony tego banku BOS i info o lokacie. Skorzystalam z tej okazji i otworzylam lokate na 2,60 % przez 6 miesiecy. wiem, ze sa tez lepsze ale i warunki w innych bankach sa bardziej niekorzystne dla mnie niz ma BOs bank. Mam tez pytanie co do konta oszczednosciowego bo chce sie wyniesc z Banku PKO Inet.pl a BOS Bank ma tez atrakcyjne k-to oszczedn,EKo Profit. Jest tam taki warunek kopiuje:
  „dodatkowymi warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie konta osobistego w BOŚ Banku, zasilanie go kwotą co najmniej 1 000 zł miesięcznie oraz korzystanie z karty debetowej. W przeciwnym razie oprocentowanie konta EKOprofit wynosi 2,75% w skali roku. Z racji tego, ze nie jestem na stale w Krakowie to tez nie korzystam z karty debetowej. Nie wiem czy jest to karta typu Creditcard ( nazwa na Swiecie) i czy jezeli z niej nie korzystam to czy ten warunek jest dla mnie niekorzystny w wypadku otworzenia tego k-ta oszczedn. Z gory b. dziekuje za info. Widze ze z twojego doswiadczenia korzysta wiele innych wiernych czytelnikow twojej strony. Jestem ciekawa tez twojej opini co do -funduszy ETF. Inni sa nimi zachwyceni i zarabiaja wieksze pieniadze niz na lokatach. Jakie sa plusy i minusy tych funduszy. Byc moze napiszesz tez o nich jakis artykul na twoim bloku. Chetnie przeczytam i mysle, ze inni tez by skorzystali z twojej wiedzy i doswiadczenia bankowego. Pozdrawiam Beata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.