EKOlokata Specjalna oraz EKOlokata z Bonusem w BOŚ Banku

ekolokata specjalna

Aktualizacja 13.11.2015 r.

Około półtora miesiąca temu pisałem o dwóch nowych, dobrze oprocentowanych lokatach w BOŚ Banku. Począwszy od 05.05.2015 r. oferta BOŚ Banku została zmodyfikowana. Zniknęła EKOlokata Premium, a w jej miejsce pojawiły się dwie nowe lokaty: 6-miesięczna EKOlokata Specjalna z oprocentowaniem 2,50% oraz 12-miesięczna EKOlokata z Bonusem z oprocentowaniem 2,50% z możliwością podwyższenia oprocentowania o 0,50%. Jednocześnie zostało obniżone oprocentowanie 4-miesięcznej EKOlokaty Korzystnej już do 2,40%. Oprocentowanie EKOlokaty Korzystnej wynosi 2,80% 2,55% dla nowych środków. Od 18.06.2015 r. zniknęła EKOlokata Specjalna a w jej miejsce pojawiła się EKOlokata Wysoko Procentująca.

Oprocentowanie w wysokości 2,50% dla EKOlokaty Specjalnej oraz 2,55% dla EKOlokaty Korzystnej obowiązuje jedynie dla nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 31.10.2015 r. W przypadku wpłacenia „starych środków” oprocentowanie będzie niższe o 0,20% dla EKOlokaty Specjalnej i 0,25% dla EKOlokaty Korzystnej. Minimalna kwota EKOlokaty Specjalnej oraz EKOlokaty Korzystnej to 1.000 zł. Maksymalnej kwoty nie ma. Można założyć dowolną ilość obu EKOlokat zarówno dla nowych i starych środków.

Oprocentowanie startowe EKOlokaty z Bonusem wynosi 2,50%. Aby otrzymać bonus w wysokości 0,50% kwoty lokaty należy utrzymywać na koncie osobistym w BOŚ Banku średnio-miesięczne saldo w wysokości 10% kwoty lokaty oraz wykonywać transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 300 zł w każdym miesiącu kalendarzowym trwania EKOlokaty z Bonusem. Po spełnieniu tych dwóch warunków bonus zostanie wypłacony do 10-tego następnego miesiąca po skończeniu terminu trwania lokaty. Bonus w miarę wysoki ale już pierwszy warunek obniża oprocentowanie realne EKOlokaty z Bonusem do 2,73%. A jeszcze trzeba robić transakcje kartą…

ekolokata specjalna ekolokata bonus

Nowi klienci BOŚ Banku mogą założyć także 1-miesięczną EKOlokatę bez Kantów z oprocentowaniem 3% do kwoty 15.000 zł. EKOlokata bez Kantów przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy na dzień 31.12.2014 r. nie posiadali w tym banku konta osobistego. EKOlokatę bez Kantów mogą też założyć z nowych środków obecni klienci BOŚ Banku, którzy zdecydują się na zmianę posiadanego rachunku na Konto bez Kantów z kartą i bankowością internetową. Jednak jak głosi regulamin taka zmiana kosztuje 100 zł. Bez komentarza.

Pozostałe oprocentowanie EKOlokat w BOŚ Banku nie przekracza 2%: 6-miesięczna EKOlokata 3+3 oprocentowana jest na 1,95%, 12-miesięczna EKOprogres na 1,80% a oprocentowanie standardowe EKOlokat wynosi od 1,10% do 1,70%. EKOlokaty Specjalną oraz Korzystną można założyć przez stronę internetową BOŚ Banku, przez bankowość internetową oraz w placówkach banku. Od każdej założonej i utrzymanej przez miesiąc EKOlokaty BOŚ Bank przekazuje z własnych środków 2 zł na ochronę foki szarej. Środki trafiają do Słowińskiego Parku Narodowego na program odtwarzania populacji foki w Bałtyku, prowadzony we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

ekokonto bez kosztów ekolokaty

W ofercie BOŚ Banku pojawiło się także ciekawe EKOkonto bez Kosztów. Oprocentowanie EKOkonta bez Kosztów wynosi 3,50% do kwoty 10.000 zł lub 4% po zapewnieniu wpływów w wysokości co najmniej 1.000 zł miesięcznie. Bezpłatne jest prowadzenie tego konta osobistego oraz wypłaty z wszystkich bankomatów krajowych. Płatna jest jedynie obsługa karty debetowej do konta – 5 zł. Można tej opłaty uniknąć po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 200 zł. To bardzo ciekawe konto osobiste, które szerzej opiszę szerzej już niedługo.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.