Lokaty w BOŚ Banku – obniżenie oprocentowania

Lokaty w BOŚ Banku

BOŚ Bank jest jednym z tych banków, który agresywnie walczy o nasze depozyty. Niestety i ten bank po kilku dniach zareagował na obniżenie stóp procentowych i zmniejszył oprocentowanie swoich lokat. Choć obniżki oprocentowania lokat nie są tak głębokie jak w przypadku konkurencji. Obecnie na najlepszej lokacie w BOŚ Banku, czyli 4-miesięcznej Lokacie Naturze uzyskamy oprocentowanie 3,45%. Oprocentowanie tej lokaty spadło więc o 0,30%.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej BOŚ Banku>>>

Lokaty w BOŚ Banku – aktualna oferta:

  • EKOlokata 3+9, czyli EKOlokata na 3 miesiące oraz EKOlokata na 9 miesięcy z oprocentowaniem odpowiednio 3,60% i 3%.
  • EKOlokata Natura na 4 miesiące z oprocentowaniem 3,45% (lub 3% dla starych środków).
  • EKOlokata bez Kantów z oprocentowaniem 3,50%.
  • EKOlokata Zielona na 6 miesięcy z oprocentowaniem 3,20% (lub 2,90% dla starych środków).
  • EKOprogres 3+3 na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,80%
  • EKOprogres 12 na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,40%.

Więcej o EKOlokacie 3+9 pisałem tutaj – zmieniło się jedynie oprocentowanie – pozostałe warunki są bez zmian. Podobnie jak w przypadku pozostałych lokat w BOŚ Banku: EKOlokaty Natury oraz EKOlokaty bez Kantów, EKOlokaty Zielonej, Lokaty EKOprogres 3+3 oraz EKOprogres 12. Zmiany polegają jedynie na obniżeniu oprocentowania. EKOlokata bez Kantów dostępna jest jedynie dla nowych klientów, EKOlokata Natura i EKOlokata Zielona na promocyjnym oprocentowaniu dla nowych środków. Pozostałe lokaty może założyć każdy klient BOŚ Banku – nie ma obowiązku lokowania nowych środków.

Nowe środki dla BOŚ Banku to nadwyżka środków w dniu otwierania lokaty ponad sumę środków zgromadzonych w banku  według stanu na:

  • 4-ty dzień miesiąca, poprzedzającego miesiąc w którym zakładamy lokatę, jeśli lokatę zakładamy od pierwszego do czwartego dnia bieżącego miesiąca.
  • 4-ty dzień miesiąca bieżącego, jeśli lokatę zakładamy od piątego do ostatniego dnia miesiąca. Jeśli 4-ty dzień miesiąca wypadnie w dzień wolny od pracy, to bierze się pod uwagę następny dzień roboczy.

BOŚ Bank nadal prowadzi akcję, w ramach której od każdej założonej i utrzymanej przez miesiąc lokaty przekazuje z własnych środków 2 zł na ochronę foki szarej. Środki trafiają do Słowińskiego Parku Narodowego na program odtwarzania populacji foki szarej w Bałtyku, prowadzony we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

boś bank foka szara


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.