Lokaty w BNP Paribas Banku – obniżenie oprocentowania

Lokaty w BNP Paribas Banku

Pod koniec kwietnia pisałem o Lokacie Dobrze Procentującej oraz pozostałych lokatach w BNP Paribas Banku. Oferta depozytowa BNP Paribas Banku była całkiem dobra, jednak i ten bank nie czekał długo, aby zmniejszyć oprocentowanie swoich lokat w związku z obniżeniem stóp procentowych. Skala obniżek oprocentowania lokat w BNP Parbias Banku* nie jest aż tak głęboka jak w przypadku niektórych banków – oprocentowanie najwyżej oprocentowanych lokat zostało obniżone z reguły o 0,25%. Bardziej ucierpiało konto oszczędnościowe w BNP Parbias Banku – tutaj oprocentowanie spadło z 3,50% do 3%.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej BNP Paribas Banku>>>

Lokaty w BNP Paribas Banku – aktualna oferta:

  • Prosta Lokata na 1 miesiąc z oprocentowaniem 2,50%.
  • Najlokata oraz Najlokata Telefoniczna na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%.
  • Lokata Dobrze Procentująca na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,25%.

Wszystkie wymienione lokaty przeznaczone są dla nowych klientów i/lub nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania w BNP Paribas Banku na dzień 01.10.2014 r. Minimalna kwota lokat to 1.000 zł, maksymalna to 500.000 zł. W przypadku Lokaty Dobrze Procentującej jest ograniczenie do 3 lokat, przy czym maksymalna kwota każdej Lokaty Dobrze Procentującej wynosi 500.000 zł. Zerwanie wymienionych lokat przed terminem zapadalności powoduje całkowitą utratę odsetek. Pozostali klienci ze „starymi środkami” mogą liczyć na lokaty z oprocentowaniem od 2,30% – 2,50%. 

Lokaty w BNP Paribas Banku

O wiele mocniej, bo o 0,50% zostało obniżone promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego w BNP Parbias Banku. Obecnie promocyjne oprocentowanie Konta Dobrze Oszczędnościowego wynosi 3% przez pierwsze 3 miesiące do kwoty 50.000 zł. Do promocji mogą przystąpić nowi klienci oraz dotychczasowi klienci, którzy do tej pory nie posiadali Konta Dobrze Oszczędnościowego. Oprocentowanie standardowe Konta Dobrze Oszczędnościowego wynosi obecnie 1,75%.


* BNP Paribas Bank nie ma ostatnio dobrej prasy. Głośno jest o promocji, w której BNP proponowało tablety za otwarcie iKonta. BNP Paribas Bank zakończył promocję przed terminem, a niedawno powołując się na niejasne zapisy regulaminu oświadczył, że nie wszyscy tablety dostaną bo „liczba nagród była ograniczona”. Po dwóch dniach jednak BNP Paribas Bank w osobie prezesa ogłosił, że tablety dostanie każdy, kto spełnił warunki konkursu. Sytuacja niezwykle dziwna – aferę rozdmuchał tak naprawdę sam bank – wiadomo było, że prędzej czy później ze swojej decyzji będzie musiał się wycofać. Teraz już każdy w BNP Paribas Banku wie, że na klientach nie można oszczędzać…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.