Lokaty z oprocentowaniem od 1% do 1,70% w Inbanku

Ponad 4,5 roku pisałem o starcie nowego, całkowicie internetowego banku – Inbanku. Inbank działa tylko w internecie i oferuje jedynie lokaty oraz kredyty. Nie oferuję żadnych kont osobistych, kart kredytowych i nie prowadzi także żadnych placówek. Za to w Inbanku od prawie zawsze można było założyć bardzo dobrze oprocentowane lokaty. I właśnie teraz pojawiły się lokaty z oprocentowaniem od 1% do 1,70% w Inbanku. I ten 1% dostępny jest już dla lokaty na okres 1 miesiąca. Ta oferta właściwie nie ma obecnie konkurencji więc pora się jej dokładnie przyjrzeć.

Lokaty w Inbanku:
  • Bez konta osobistego.
  • Minimalna kwota – 5.000 zł.
  • Maksymalna kwota – 50.000 zł.
  • Maksymalne saldo lokat na jednego klienta – 400.000 zł.
  • Zerwanie przed terminem = utrata odsetek.
  • Lokaty odnawiają się automatycznie (można to zmienić) na kolejny okres z bonusem +0,10% dla oprocentowania standardowego.
Aktualne oprocentowanie lokat w Inbanku przedstawia się następująco:

Lokaty z oprocentowaniem od 1% do 1,70% w Inbank

Obecnie tak naprawdę nawet w małym i niszowym Toyota Banku, który oferował dotychczas najlepsze oprocentowanie, nie ma lepszej oferty. Trafiają się oferty z oprocentowaniem 0,50% czy nawet 0,70% ale są one mocno ograniczone. Nie ma też ukrytych opłat i żadnych kruczków (poza opłatą za pełnomocnictwo, zaświadczenie czy dyspozycję na wypadek śmierci). Lokatę na 1 miesiąc można właściwie traktować jako konto oszczędnościowe. Wszystkich zainteresowanych lokata w Inbanku zapraszam tutaj:

Lokaty z oprocentowaniem od 1% do 1,70% w Inbank


Jak kiedyś pisałem Inbank (AS Inbank S.A. Oddział w Polsce) działa jako Oddział a nie jako odrębny bank – tak samo jak opisywany kiedyś Bank of China i dawno sprzedany Polbank. Depozyty gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i tak samo depozyty gwarantowane są do kwoty 100.000 euro dla jednego klienta. Z jednej strony to bardzo minimalne, ale zawsze jakieś ryzyko i niedogodność w razie problemów. Ale tych przez ponad 4,5 roku nie było i na horyzoncie nie widać…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.