Bank of China – ciekawa oferta depozytowa

bank of china

Witam. Zostałem poproszony o opisanie oferty depozytowej Bank(u) of China*. Z reguły nie opisuję ofert depozytowych małych banków i banków spółdzielczych ze względu na ich ograniczony zasięg. Ale dzisiaj robię wyjątek. Pierwszy powód to taki, że oferta depozytowa Bank of China jest dosyć atrakcyjna. Drugi powód jest taki, że to w końcu Bank of China, bank, który jakby chciał, to wszedłby na Polski rynek z przytupem i wykupił na raz kilka dużych banków. Poza tym to chyba jedyny bank w Polsce, który ma ofertę lokat w juanach (CNY). Zapraszam więc na przegląd oferty depozytowej Bank of China.

Bank of China działa w Polsce jako oddział Bank of China w Luksemburgu od 06.06.2012 r., znajduje się w Warszawie przy ulicy Zielnej 41/43. Z racji posiadania tylko jednej placówki działalność ta jest mocno ograniczona. Do tej pory myślałem, że oferta tego banku skierowana jest tylko do dużych klientów korporacyjnych. Ale się myliłem. Bank of China posiada w swojej ofercie dwie bardzo dobre Lokaty Oszczędnościowe skierowane do klientów indywidualnych.

Lokaty w Bank of China:
 • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%.
 • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,70%.

Oprocentowanie standardowe to odpowiednio 1,30% i 1,10%. Oferta promocyjna skierowana jest dla każdego, kto zdecyduje się założyć w Bank of China konto osobiste. Nie jest to problemem bo jest ono całkowicie bezpłatne. Problemem jest brak bankowości internetowej (ma być niedługo uruchomiona). Nie widziałem też informacji o kartach debetowych. Minimalna kwota lokaty na promocyjnym oprocentowaniu to 100.000 zł a oferta ważna jest do 31.03.2017 r. Na stronie internetowej znajduje się enigmatyczna informacja, że w przypadku zmiany stopy procentowej oprocentowanie ulega zmianie, ale zostałem zapewniony o stałej stopie procentowej.

Z takim oprocentowaniem obie lokaty byłyby na czele moich rankingów: lokat krótkoterminowych i lokat długoterminowych. Niestety oferta skierowana jest tylko do mieszkańców Warszawy i okolic. Chyba, że ktoś raz pojawi się w placówce Bank of China a później otworzenie lokaty zleci np. e-mailem. Kontakt jest trochę ograniczony. Generalnie także strona Bank of China mogłaby być bardziej przejrzysta. Kto znajdzie tabelę oprocentowania na ich stronie stawiam piwo. A tego, kto umieścił ten przycisk [zamknij]…

Pozostałe Lokaty w Bank of China:
 • W USD:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,1433%, 6 miesięcy – 1,2321%, 12 miesięcy – 1,4114%.
 • W CNY:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,8578%, 6 miesięcy – 5,1884%, 12 miesięcy – 4,7419%.
 • Standardowe w PLN:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 1,30%, 6 miesięcy – 1,30%, 12 miesięcy – 1,10%.

Oprocentowanie w dolarach jest bardzo dobre, w juanach chyba też, bo konkurencji na pewno brak. Minimalna kwota lokat to odpowiednio 1.000 USD, 15.000 CNY oraz 5.000 PLN. Bank of China podlega pod prawo Luksemburskie (Wielkie Księstwo Luksemburg) ale depozyty podobnie jak w Polsce gwarantowane są do kwoty 100.000 euro. W razie problemów środki gwarantowane wypłacane są przez Association Pour la Garantie des Depots z siedzibą w Luksemburgu w ciągu 20 dni od daty podjęcie takiej decyzji przez AGDL. Więcej informacji o Bank(u) of China można znaleźć na stronie internetowej tego banku tutaj:

bank of china


*Nie wiem czy ta nazwa się odmienia…?

4 Komentarze

 1. przez przypadek wygralbym to piwo, wchodze na strone glowna banku, patrze na ogloszenia „parafialne” a tam oferta depozytiwa dla ibdywidualnych 🙂 ps: swieta w 2017 nie wiem jak oni to policzyli, ze 1 i 11 listopada to sroda ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.