Lokata na 100-lecie Banku na 100 dni na 1,919% w PKO BP

Przez ostatnie 3 miesiące ubiegłego roku dużym powodzeniem cieszyła się nietypowa Lokata Niepodległościowa z oprocentowaniem 1,918%. Lokata ta z pewnością przyniosła do tego największego banku sporo nowych depozytów mimo nie do końca atrakcyjnego oprocentowania. PKO BP postanowiło pójść za ciosem bo kilka dni temu pojawiła się bliźniacza 100-dniowa Lokata na 100-lecie Banku z oprocentowaniem wysokości 1,919%. Warunki są praktycznie identyczne jak poprzednio – taki sam okres trwania, także z kontem osobistym i także dla nowych środków. Lokata na 100-lecie Banku będzie w ofercie PKO BP do końca lutego, tj. do 28.02.2019 r.

Tym razem pretekstem to promocyjnej oferty jest stulecie działalności PKO BP. Bank ten powstał 07.02.1919 r. pod nazwą Pocztowa Kasa Oszczędności – więcej o historii PKO BP można poczytać tutaj. Szkoda, że w także tym wypadku PKO BP nie rozpieszcza dotychczasowych klientów i każe im wpłacać nowe środki, czyli te stanowiące nadwyżkę ponad stan posiadania na kontach, lokatach i produktach inwestycyjnych w PKO BP ustalony na dzień 18.12.2018 r. Jak to bywa w PKO BP dzień bazowy dla nowych środków może się zmienić. Minimalna kwota Lokaty na 100-lecie Banku to 1.000 zł, maksymalnej kwoty nie ma. Sama lokata jest nieodnawialna, co poniekąd informuje, że bez konta osobistego w PKO BP się nie obejdzie. Dostępna jest ona w bankowości internetowej i mobilnej PKO BP oraz w placówkach PKO BP. Jej zerwanie przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek.

Lokata na 100-lecie Banku


Termin 100 dni plasuję Lokatę na 100-lecie Banku pomiędzy lokatami na 3 i 4 miesiące. A tutaj prym wiodą 4-miesięczna Lokata na Nowe Środki w Getin Banku z oprocentowaniem 3,50% – szczegóły tutaj – oraz 3-miesięczna Lokata Hit Plus z oprocentowaniem 3,60% – szczegóły tutaj. Więcej o lokatach na podobne terminy piszę w moim rankingu lokat krótkoterminowych oraz rankingu kont oszczędnościowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.