Lokata Niepodległościowa na 100 dni na 1,918% w PKO BP

Lokata Niepodległościowa na 100 dni na 1,918% w PKO BP

PKO BP zbytnio nie zabiega o nowe pieniądze i depozyty. Najlepszą dotychczas propozycją PKO BP była (i jest) 3-miesięczna Lokata na Nowe Środki na 1,80% z kontem osobistym. W dniu wczorajszym PKO BP postanowił wypuścić specjalną, promocyjną Lokatę Niepodległościową na 100 dni z oprocentowaniem 1,918%. Czas trwania – 100 dni – nawiązuje do rocznicy odzyskania niepodległości, a oprocentowanie – 1,918% – nawiązuje do roku odzyskania niepodległości. Jest tylko pewne ale – Lokata Niepodległościowa na 100 dni z oprocentowaniem 1,918% dostępna jest tylko dla nowych środków. A już chciałem chwalić PKO BP za dobrą ofertę i w miarę wysokie oprocentowanie…. Lokata Niepodległościowa będzie w ofercie PKO BP do 31.12.2018 r.

PKO BP sprytnie wykorzystał rocznicę aby wzmocnić swoją opinię jako polskiego, tradycyjnego banku. Ale to akurat nic złego. Oferta niestety dostępna jest tylko dla nowych środków, stanowiących nadwyżkę ponad stan posiadania na kontach, lokatach i produktach inwestycyjnych w PKO BP ustalony na dzień 20.09.2018 r. (za kilka dni termin ten może się zmienić). Minimalna kwota Lokaty Niepodległościowej to 1.000 zł, maksymalnej kwoty brak. Lokata Niepodległościowa jest nieodnawialna – wraca na konto, a jej zerwanie przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek. Można otworzyć ich dowolną ilość, a Lokata Niepodległościowa dostępna jest w serwisie bankowości internetowej, mobilnej oraz w placówkach PKO BP. Do jej otwarcia niezbędne jest konto osobiste.

Okres trwania to 100 dni, czyli pomiędzy 3 i 4 miesiąca. A wyższe oprocentowanie proponuje 6 banków dla takiego terminu – szczegóły w moim rankingu lokat krótkoterminowych. W szczególności Idea Bank z 3-miesięczną Lokatą na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem 2,90%. Czyli prawie 1% więcej niż na propozycji PKO BP. Nie wspominając o ofertach kont oszczędnościowych, które bez problemu przebijają stawkę PKO BP. Ale nie zmieni to faktu, że największy bank w Polsce zbierze przy okazji Lokaty Niepodległościowej więcej pieniędzy niż wszystkie mniejsze banki proponujące na podobnych lokatach o wiele wyższe oprocentowanie. PKO BP ma bardzo dużą bazę klientów, który nie do końca są wrażliwi na oprocentowanie, i nie bardzo chce im się szukać lepszych alternatyw. Choć i z drugiej strony oprocentowanie 1,918% na 100 dni nie jest wcale takie niskie.

Lokata Niepodległościowa na 100 dni na 1,918% w PKO BP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.