Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2014

Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2014

Witam we wrześniowym rankingu lokat krótkoterminowych. W tym miesiącu do rankingu przebojem wdarły się 2 banki: BZ WBK i Getin Bank. Na obu propozycjach można zyskać nawet 4%, czyli tyle, ile na najlepszym koncie oszczędnościowym w Banku SMART. To dwie nowości, poza tym w przypadku lokat na krótkie okresy niewiele się zmieniło – poza Plus Bankiem oprocentowanie pozostałych lokat się jest takie same. Jeśli ktoś nie chce blokować środków nawet na krótkoterminowej lokacie zapraszam do przejrzenia wrześniowego rankingu kont oszczędnościowych.

Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 7 miesięcy:

We wrześniu najlepszą lokatą jest niewątpliwie 4-miesięczna Nowa Lokata Swobodnie Zarabiająca w BZ WBK. Poza tym 4% możliwe jest jeszcze na Twojej Lokacie II w Getin Banku, ale tutaj trzeba być już aktywnym klientem. Wysokie oprocentowanie niezmiennie utrzymuje się ciągle w Idea Banku i BIZ Banku. Poza kilkoma wyjątkami oprocentowanie najlepszych krótkoterminowych lokat to 3,40% – 3,60%. Na wyższe oprocentowanie raczej nie ma co liczyć – rynek liczy bardziej na obniżenie stóp procentowych, a co za tym idzie obniżenie także oprocentowania lokat. Widać to szczególnie po wskaźniku WIBOR 3M, którzy w ciągu ostatnich 3 tygodni spadł o 0,12%.

*W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Dla przejrzystości rankingu pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Także minimalna kwota lokaty musi wynosić minimum 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ zdecydowana większość lokat została już opisana na tej stronie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.