Lokaty Rynek+ w Banku Pocztowym

lokaty rynekBank Pocztowy z początkiem lipca zmodyfikował swoją ofertę depozytową wprowadzając dwie długoterminowe Lokaty Rynek+ z dosyć wysokim oprocentowaniem oparte o wskaźnik WIBID 3M. Tym samy Bank Pocztowy rozszerzył swoją ofertę dla osób zainteresowanych długoterminowym oszczędzaniem pieniędzy na standardowych lokatach.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej Banku Pocztowego>>>

Lokaty Rynek+ można założyć w dwóch wariantach:

  • Lokata Rynek+ na 18 miesięcy z oprocentowaniem WIBID 3M + 1%, obecnie 3,48%.
  • Lokata Rynek+ na 30 miesięcy z oprocentowaniem WIBID 3M + 1,2%, obecnie 3,68%.

WIBID 3M to stawka procentowa, według której banki płacą sobie za przyjmowane 3-miesięczne depozyty. Oprocentowanie lokat oparte na wskaźniku WIBID 3M doskonale zabezpiecza przed spadkami stóp procentowych. Działa to oczywiście w obie strony – w przypadku wzrostu stóp procentowych stawka WIBID 3M automatycznie rośnie, a  wraz ze wskaźnikiem oprocentowanie Lokaty Rynek+. I odwrotnie – w przypadku spadku stóp procentowych stawka WIBID 3M automatycznie spada, tak, jak oprocentowanie Lokaty Rynek+. A co raz więcej wskazuje na to, że jednak można spodziewać się dalszych obniżek stóp procentowych.

lokaty rynekW ofercie Banku Pocztowego dostępne są także lokaty progresywne ze stałym oprocentowaniem:

  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 3 miesiące z oprocentowaniem średnim 2,75%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 6 miesięcy z oprocentowaniem średnim 3,25%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 24 miesiące z oprocentowaniem średnim 3,81%.
  • Progresywna Lokata Coraz Więcej na 36 miesięcy z oprocentowaniem  średnim 4%.

Minimalna kwota Lokaty Rynek+ oraz Lokaty Coraz Więcej to 500 zł. Zrywając Lokatę Rynek+ przed terminem zapadalności stracimy naliczone odsetki, w przypadku Lokat Coraz Więcej odsetki wypłacane są za każdy pełny miesiąc utrzymywania lokaty. Do otwarcia Lokat Rynek+ oraz Lokat Coraz Więcej na 3 i 6 miesięcy nie jest wymagane posiadania w Banku Pocztowym konta osobistego. Inaczej jest w przypadku Lokat Coraz Więcej na 24 i 36 miesięcy – tutaj odsetki wypłacane są co miesiąc na rachunek osobisty.

Podsumowując Lokaty Rynek+ oraz Lokaty Coraz Więcej w Banku Pocztowego to dosyć dobre propozycje przeznaczone dla klientów zainteresowanych długoterminowym oszczędzaniem. Lokaty o podobnej konstrukcji mają w swojej ofercie jedynie Meritum Bank oraz BIZ Bank, które opierają swoje lokaty o wskaźnik WIBOR, który jest o ok. 0,20% wyższy niż analogiczny wskaźnik WIBID. Lepiej wypadają Lokaty Coraz Więcej na 24 i 26 miesięcy, które są w pierwszej trójce najlepiej oprocentowanych lokat dla tego okresu – szczegóły w ostatnim rankingu lokat długoterminowych.

W ofercie Banku Pocztowego dostępna jest także kolejna edycja Lokaty Inwestycyjnej Światowi Giganci, o której pisałem pod koniec kwietnia – warunki praktycznie się nie zmieniły. Za to zmieniło się oprocentowanie Pocztowego Konta Oszczędnościowego – bank już nie premiuje nowych środków, a na w miarę przyzwoite oprocentowanie – 2,90% – można liczyć tylko w przypadku oszczędności powyżej 200.000 zł.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.