Konto Oszczędnościowe w Millennium Banku na 4%

millennium bank konto oszczędnościoweKolejnym bankiem, który próbuje zachęcić do siebie nowych klientów i ich oszczędności jest Millenium Bank, który proponuje Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 4% do kwoty 50.000 zł. Promocyjna oferta skierowana jest do posiadaczy nowego rachunku osobistego Konto 360º, którzy na Konto Oszczędnościowe wpłacą nowe środki.

W ramach promocji Nowe Środki na Koncie Oszczędnościowym klienci, którzy posiadają lub założą Konto 360º oraz wpłacą na Konto Oszczędnościowe nowe środki mogą liczyć na oprocentowanie podwyższone do 4% do kwoty 50.000 zł. Nadwyżka ponad tą kwotę oprocentowana jest na 3,5%, a nadwyżka ponad 100.000 zł na 3,1%. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od dnia wpłaty nowych środków na Konto Oszczędnościowe. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczona na dzień 21.06.2014 r.konto oszczędnościowe w Millennium BankuPosiadacze pozostałych typów kont także mogą liczyć na podwyższone oprocentowanie nowych środków, lecz nie jest już one tak atrakcyjne. Środki do kwoty 50.000 zł oprocentowane są na 3,5%, nadwyżka do 100.000 zł na 3,3%, a nadwyżka ponad 100.000 zł na 3,1%.

Promocja trwa do 16 sierpnia. Poza promocją Millennium Bank nie ma się co chwalić oprocentowaniem Konta Oszczędnościowego – środki do kwoty 50.000 zł oprocentowane są na 1,6%, nadwyżka do 100.000 zł na 1,8%, nadwyżka do 250.000 zł na 2%, a wszystko powyżej na 2,5%. Dodatkowo środki na Koncie Oszczędnościowym oprocentowane są dopiero od kwoty 1.000 zł. Ograniczenie te nie obowiązuje w przypadku nowych środków. Standardowo bezpłatna jest jedna wypłata lub przelew w miesiącu kalendarzowym.

konto 360Prowadzenie Konta 360º jest bezpłatne pod warunkiem wykonania w poprzednim miesiącu co najmniej jednej operacji kartą wydaną do konta oraz wpływów w wysokości minimum 1.000 zł. Nie spełnienie tych warunków powoduje naliczenie opłaty w wysokości 8 zł. Ta sama zasada dotyczy wypłat z bankomatów krajowych. Spełnienie warunków bezpłatnego konta sprawia, że wszystkie wypłaty w bankomatach krajowych są bezpłatne. Inaczej bezpłatne są tylko bankomaty Millennium, każda wypłata w bankomatach BZ WBK i Cash4You kosztuje 1 zł, w pozostałych bankomatach każda wypłata to już koszt 5 zł. Należy na te prowizje uważać, ponieważ wystarczy raz zapomnieć o zasileniu Konta 360º lub o płatności kartą i opłaty za konto i wypłaty z bankomatów mogą urosnąć do bardzo wysokiej kwoty.

Poza tym w ofercie Millennium Banku dostępna jest także Lokata Mobilna do kwoty 10.000 zł na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,5% dla posiadaczy Konta 360º oraz z oprocentowaniem 4% dla posiadaczy pozostałych typów kont osobistych.  Lokatę Mobilną można założyć jedynie przez Aplikację MobilnąNa dłuższe terminy w ofercie Millennium Banku można znaleźć jeszcze przyzwoicie oprocentowane Lokaty Horyzont Zysku. Oferta ta także przeznaczona jest jedynie dla nowych środków – stan środków zbadany jest na dzień 12.05.2014 r.

Lokaty Horyzont Zysku można założyć w 3 wariantach:

  • Na 15 miesięcy z oprocentowaniem 3,10%.
  • Na 18 miesięcy z oprocentowaniem 3,30%.
  • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 3,50%.

Podsumowując nowa oferta Millennium Banku jest nastawiona na przyciągnięcie nowych klientów i nowych pieniędzy do banku. Niestety promocja obowiązuje tylko 3 miesiące, później nie ma już co liczyć na wysokie oprocentowanie poza w miarę przyzwoitymi Lokatami Horyzont Zysku. Tym samym liderem pozostaje nadal bezkonkurencyjny Bank Smart z kontem oszczędnościowym SMART Procent na 4% bez żadnych warunków i ograniczeń.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.