Lokata Na Koniec Lata w Idea Banku, czyli niby 5%

lokata na koniec lata

W ofercie Idea Banku pojawiła się kolejna krótkoterminowa lokata – Lokata na Koniec Lata na 4 miesiące z oprocentowaniem nawet 5%. Bank chwali się 5% oprocentowaniem, jednak obowiązuje one jedynie do końca lata, czyli do 22.09.2014 r. Później oprocentowanie spada do (przyzwoitego poziomu) 3,70%. Czyli w najlepszym przypadku podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywać przez 5 dni jeśli komuś uda się przelać środki na Lokatę na Koniec Lata dzisiaj. Przy lokacie trwającej 122 dni nie ma to większego znaczenia. 5% to tylko chwyt marketingowy…

Poza tym jak zawsze nie ma konieczności posiadania konta osobistego w Idea Banku. Lokata jest odnawialna na taki sam okres na standardowym oprocentowaniu (2,90%). Lokatę na Koniec Lata można założyć przez internet i telefon i w placówkach banku, a na opłacenie wniosku mamy 14 dni.

4 Komentarze

  1. Ta lokata to robienie sobie jaj z klientów. Lokata na 5% oprocentowana de facto na 3,7%. 5% obowiązuje przez KILKA DNI, co efektywnie w skali 4 miesięcy nie zmienia praktycznie NIC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.