Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbanku – czy takie wymarzone?

wymarzone konto osobiste

Ponad trzy tygodnie temu pisałem o promocji tajemniczego banku, który za wypełnienie ankiety i założenie konta osobistego oferował nowym klientom 3-miesięczną lokatę na aż 6%. Tajemniczym bankiem okazał się Raiffeisen Polbank, który ostatniego dnia lutego ogłosił warunki prowadzenia swojego nowego rachunku osobistego. Wymarzone Konto Osobiste to nowa propozycja Raiffeisen Polbanku, która ma przyciągnąć tysiące klientów do tego banku. Sprawdzam więc czy rzeczywiście jest takie wymarzone.

Raiffeisen Polbank planuje pozyskać w tym roku dzięki nowej ofercie 100.000 klientów. Wątpię. W zeszły roku Raiffeisen Polbank zachęcał promocją Wygodne Zarabianie i szału nie było. Ale na początku przyjrzyjmy temu, co wyróżnia Wymarzone Konto Osobiste od innych kont w innych bankach. Raiffeisen Polbank postawił na trzy rzeczy: brak opłat za prowadzenie rachunku, bezwarunkowa opłata za kartę debetową z pakietem ubezpieczeń oraz oprocentowanie na koncie osobistym.

To co najbardziej wyróżnia Wymarzone Konto Osobiste to oprocentowanie, które kształtuje się zgodnie z poniższą tabelą:

wymarzone konto osobiste oferta wrzesień

Wcześniej oprocentowanie było wyższe ale zmieniła się Stopa Referencyjna NBP (oprocentowanie zmienia się co miesiąc w zależności od zmiany Stopy Referencyjnej NBP). Pierwsze 3.000 zł jest oprocentowane na 0,375%, kwota pomiędzy 3.000 zł a 10.000 zł na 1,125%, a nadwyżka ponad 10.000 zł na 1,50%. Konstrukcja oprocentowania nie jest do końca korzystna. Najwyższe oprocentowanie obowiązuje dopiero od kwoty 10.000,01 zł.

Jeśli na Wymarzonym Koncie Osobistym będziemy trzymali 30.000 zł to realne oprocentowanie wyniesie 1,73%, ponieważ pierwsze 10.000,00 będzie oprocentowane na niższych stawkach. Od kwietnia oprocentowanie realne wyniesie dla takiej kwoty jeszcze mniej – 1,30%. Im na Wymarzonym Koncie Osobistym będzie mniejsza kwota tym realne oprocentowanie będzie niższe. Tak samo jest na Wymarzonym Koncie Lokacyjnym (koncie oszczędnościowym), choć tutaj oprocentowanie jest wyższe o 0,40%  – 0,50%. Uzależnienie oprocentowania od głównej Stopy Referencyjnej NBP to uczciwy układ ale „mnożnik” oprocentowanie jest za niski.

Prowadzenie Wymarzonego Konta Osobistego jest bezwarunkowo bezpłatne. Brak jest opłat za przelewy internetowe, zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty. Bezpłatne są także wypłaty kartą debetową ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz pierwsza wypłata z Wymarzonego Konta Osobistego w placówce Raiffeisen Polbanku. Płatna jest za to karta debetowa MasterCard Debit – 3 zł miesięcznie. Opłaty tej nie da się ominąć, ale karta debetowa nie jest obowiązkowa. Duży plus, że Raiffeisen Polbank nie pobiera opłat od dotychczasowych klientów, którzy chcą zmienić posiadane konta osobiste na Wymarzone Konto Osobiste.

wymarzone konto osobiste ubezpieczenie

Wraz z kartą debetową do Wymarzonego Konta Osobistego otrzymujemy dodatkową korzyść w postaci bezpłatnych ubezpieczeń:

 • W ramach Ubezpieczenia „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa” Europ Assistance S.A.:
  • Pomocy medycznej w przypadku nagłego zachorowania.
  • Pomocy domowej w przypadku nagłej awarii lub nieszczęśliwego wypadku.
  • Pomocy drogowej.
 • Ochronę podczas podróży zagranicznej w ramach Ubezpieczenia „Podróż bez zmartwień” UNIQA TU S.A.

Jak za 3 złote miesięcznie to bogaty pakiet ubezpieczeń. Przejrzałem ogólne warunki ubezpieczenia (OWU*) i Podróż bez zmartwień to typowe ubezpieczenie podróżne z szerokim zakresem i wysokimi sumami ubezpieczenia (także dla osoby towarzyszącej). Warunki pomocy medycznej, domowej oraz drogowej też nie mają dużych ograniczeń. Warto otworzyć Wymarzone Konto Osobiste dla samego pakietu ubezpieczeń – 3 zł za taki pakiet to bardzo mało. Za samo ubezpieczenie podróżne na kilka dni o podobnym zakresie zapłacimy o wiele więcej.

Podsumowując Wymarzone Konto Osobiste to dobra i ciekawa propozycja. Co prawda oprocentowanie nie powala, ale z drugiej strony można otworzyć R- Lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 3,25% oraz Lokatę Lojalny Bank z takim samym oprocentowaniem dostępną dla osób, które przelewają na konto w Raiffeisen Polbanku wynagrodzenie. Można nadwyżki gotówki trzymać po prostu gdzie indziej. Raiffeisen Polbank gwarantuje niezmienność opłat na zawsze. Ma to być wpisane w umowę – szczerze mówiąc nic w takiego nie wierzę – umowę zawsze można wypowiedzieć a sposób na zmianę warunków znaleźć. Mnie przekonuje niewielka opłata za kartę debetową oraz bogaty pakiet ubezpieczeń. Wszystko inne jest za darmo. Wszystkich zainteresowanych Wymarzonym Kontem Osobistym zapraszam tutaj:

wymarzone konto osobiste - raiffeisen


* Jeśli ktoś założy Wymarzone Konto Osobiste z zamiarem korzystania z tych ubezpieczeń w przyszłości to proszę, nalegam, wręcz wymagam: przejrzyjcie te OWU.

8 Komentarze

 1. Ubezpieczenie fajne, ale jest tylko dla samochodów osobowych.

  Kontakt mailowy:
  Zgodnie z zapisem w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia usługa assistance dotyczy tylko i wyłącznie pojazdu. W tych samych warunkach określona jest też definicja pojazdu którą przedstawiamy poniżej:

  Pojazd – samochód osobowy, osobowo-ciężarowy lub ciężarowy o ładowności do 3,5 tony, zaopatrzony w polskie tablice rejestracyjne oraz posiadający poświadczone w dowodzie rejestracyjnym aktualne badanie techniczne, dopuszczające pojazd do ruchu drogowego, zarejestrowany na Ubezpieczonego lub Członka rodziny, z wyłączeniem pojazdów wynajmowanych i używanych do zarobkowego przewozu osób lub towarów

  Dlatego z przykrością informujemy że motocykl nie może być objęty tym ubezpieczeniem.

 2. Najpierw miałem zdecydowanie nie brać płatnej karty ale ze względu na to ubezpieczenie waham się i może jednak wezmę… Póki co czekam bo za kilka dni ma się pojawić oferta comperii dotycząca tego konta…

 3. Właśnie założyłam to konto. Jest możliwość otworzenia lokaty mobilnej oprocentowanej na 4 %. Warto z tego skorzystać i odebrać gwarantowany bonus 55 + 10 zł od Comperii.

 4. „Płatna jest za to karta debetowa MasterCard Debit – 3 zł miesięcznie. Opłaty tej nie da się ominąć, ale karta debetowa nie jest obowiązkowa.”

  Niestety, może się coś zmieniło, w każdym razie obecnie karta debetowa jest już obowiązkowa. Na formularzu zakładania konta TRZEBA wybrać jedną lub dwie karty (MASTERCARD DEBIT lub MASTERCARD WIZZ AIR)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.