Lokaty w Raiffeisen Polbanku – kolejna zmiana oprocentowania

lokaty raiffeisen polbank

Ponad 4 tygodnie temu pisałem o obniżeniu oprocentowania lokat w Raiffeisen Polbanku oraz o wprowadzeniu do oferty krótkoterminowych, promocyjnych R- Lokat Walutowych. Oprocentowanie Lokat w Raiffeisen Polbanku zostało obniżone jeszcze przed obniżeniem stóp procentowych. W listopadzie z powodu obniżenia oprocentowania lokaty w Raiffesien Polbanku straciły na swojej atrakcyjności, ale po dwóch tygodniach oprocentowanie zostało z powrotem podwyższone. Sprawiło to, że oferta depozytowa Raiffeisen Polbanku ponownie zyskała na atrakcyjności.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej Raiffeisen Polbanku>>>

Obecne oprocentowanie 3-miesięcznych R- Lokat:

  • Z oprocentowaniem 3% na kwotę od 20.000 zł do 74.999,99 zł.
  • Z oprocentowaniem 3,10% na kwotę od 75.000 zł o 200.000 zł.
  • Z oprocentowaniem 1% na kwotę od 1.000 EUR do 50.000 EUR.
  • Z oprocentowaniem 1% na kwotę od 1.000 USD do 50.000 USD.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na koniec pierwszego dnia roboczego miesiąca, poprzedzającego miesiąc w którym zakładamy lokatę. R-Lokata dostępna jest jedynie w placówkach banku. Każdy klient może założyć tylko jedną R-Lokatę w miesiącu kalendarzowym.

Można założyć także 3-miesięczną e-Lokatę z oprocentowaniem 2,70% lub 6-miesięczną z oprocentowaniem 2,20%. e-Lokata dostępna jest jedynie przez system bankowości internetowej lub mobilnej. Minimalna kwota e-Lokaty została obniżona do 3.000 zł, maksymalna to nadal 100.000 zł. Dodatkowo każdy klient może założyć jedną 3-miesięczną Lokatę Mobilną przez system bankowości mobilnej Mobilny Bank z oprocentowaniem 4% od kwoty 1.000 zł do 10.000 zł. Oprocentowanie Lokaty Mobilnej nie uległo zmianie.

Nadal dostępne są 3-miesięczne Lokaty z Pensją w dwóch wariantach:

  • Lokata z Pensjąz oprocentowaniem 2,80% od kwoty 3.000 zł do 20.000 zł. Lokata z Pensją dostępna jest jedynie w placówkach Raiffeisen Polbanku dla klientów, którzy przelewają na Konto Wygodne swoje wynagrodzenie, rentę lub emeryturę w kwocie co najmniej 1.000 zł w całym okresie trwania Lokaty w Pensją.
  • Lokata Premium z Pensjąz oprocentowaniem 2,90% od kwoty 100.000 zł do 200.000 zł. Lokata Premium z Pensją dostępna jest także jedynie w placówkach Raiffeisen Polbanku dla klientów, którzy przelewają na Konto Premium swoje wynagrodzenie, rentę lub emeryturę w kwocie co najmniej 8.000 zł w całym okresie trwania Lokaty w Pensją.

Aby otworzyć R- Lokaty, e-Lokaty, Lokaty Mobilne i Lokaty z Pensją należy:

  • Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.
  • Zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.
  • Być użytkownikiem bankowości mobilnej Mobilny Bank oraz bankowości internetowej R-Online.
  • Zgodzić się na wysyłkę wszystkich wyciągów za pośrednictwem bankowości internetowej lub na e-mail.

Po ostatnich zmianach korzystne oprocentowanie jest jedynie na 3-miesięcznych R- lokatach walutowych. Pozostała oferta lokat w Raiffeisen Polbanku po ostatnich zmianach stała się po prostu przeciętna – bez problemu nadal znajdziemy lokaty oprocentowane powyżej 3% w innych bankach. Na koncie oszczędnościowym w Raiffeisen Polbanku – Koncie Lokacyjnym możemy zyskać od 1,80% do 2,60% – też niezbyt dużo. A począwszy od stycznia oprocentowanie na Koncie Lokacyjnym zostanie obniżone o 0,40%.

Nadal aktualna jest promocja Wygodne Zarabianie, w której można uzyskać do 3% zwrotu za zakupy oraz do 3% podwyżki wynagrodzenia – o szczegółach pisałem tutaj.

konto wygodne lokaty raiffeisen polbank


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.