EKOlokata 3+9 w BOŚ Banku czyli 4,10% i 3,10%

ekolokata 3+9

Bank Ochrony Środowiska od pewnego czasu stał się bankiem, który proponuje dosyć dobrze oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe. Dobre propozycje można znaleźć zarówno w ofercie samego BOŚ Banku jak i jego internetowej oddziału – Bossabanku. Tym razem do oferty BOŚ Banku weszła EKOlokata 3+9, czyli dwie lokaty w pakiecie – jedna na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,10%, druga na 9 miesięcy z oprocentowaniem 3,10%. Połowa środków zainwestowanych w EKOlokatę 3+9 wędruje na lokatę 3-miesięczną, a druga połowa na lokatę 9-miesięczną.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej BOŚ Banku>>>

Uwaga – zmienione oprocentowanie od 15.10.2014 – szczegóły <<<tutaj>>>

Jest to kopia rozwiązania Bilokaty z Meritum Banku. Jedyne różnice to nieznacznie zwiększone oprocentowanie, krótszy okres drugiej lokaty oraz kwota, jaką możemy zainwestować w EKOlokatę 3+9. Minimalna kwota lokaty to 2.000 zł, maksymalna to 250.000 zł. Nie ma obowiązku zakładania konta osobistego w BOŚ Banku. Jeden klient może założyć tylko jedną EKOlokatę 3+9. Zerwanie lokaty 3-miesięcznej powoduje zerwanie także lokaty 9-miesięcznej i utratę naliczonych środków. I odwrotnie – zerwanie lokaty 9-miesięcznej w czasie trwania lokaty 3-miesięcznej powoduje także zerwanie tej ostatniej oraz brak oprocentowania.

BOŚ Bank twierdzi, że oferta jest limitowana, ale regulamin mówi jedynie o możliwości zmiany oferty w każdym terminie. Od każdej założonej i utrzymanej przez miesiąc EKOlokaty 3+9 BOŚ Bank przekaże z własnych środków 2 zł na ochronę foki szarej. Oferta nie jest zła, ale po 3 miesiącach zostajemy z dosyć słabą oprocentowaną lokatą, którą musimy trzymać jeszcze 6 miesięcy. Jeśli zainwestujemy tę kwotę w dobrą lokatę na 6 miesięcy średnia z całości wyjdzie na przyzwoitym poziomie 3,40% – 3,50%. Oferta ma po prostu przyciągnąć klientów do banku. A nadal aktualna jest opisana wcześniej oferta 6-miesięcznej EKOlokaty Zielonej, Lokaty EKOprogres 3+3, EKOprogres 12M oraz EKOlokaty 9M.

boś bank foka szara


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.