Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2014

Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2014

Witam. Ponieważ od ostatniego rankingu lokat krótkoterminowych wiele się zmieniło prezentuję nowy i aktualny ranking lokat krótkoterminowych. Tak jak poprzednio w rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Dla przejrzystości rankingu pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Także minimalna kwota lokaty musi wynosić minimum 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ zdecydowana większość lokat została już opisana na tej stronie.

Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:

Od ostatniego miesiąca niestety zmieniło się sporo na minus. W przypadku lokat na 3 – 4 miesiące ofertę powyżej 3,5% mają już tylko bezkonkurencyjny BIZ Bank, BNP Paribas oraz Idea Bank. Trochę lepiej wygląda oferta na 6 miesięcy – tutaj najwyższą stawkę także proponuje BIZ Bank, takie same całkiem wysokie oprocentowanie jest jeszcze Meritum Banku (który zmodyfikował mocno swoją ofertę). Swoje promocji Lokaty Unikalnej nie przedłużył Raiffeisen Polbank. W wielu bankach nastąpiły nieznaczne, ale zawsze, obniżki oprocentowania o 0,10% – 0,20%.

Na podwyżki oprocentowania lokat a najbliższym czasie nie możemy chyba co liczyć. Na wysokie oprocentowanie można niezmiennie liczyć jedynie w dwóch mniejszych bankach – BIZ Banku oraz Meritum Banku. Co ciekawe oprocentowanie na kontach oszczędnościowych przekraczające 3,5% możemy uzyskać aż w 9 bankach – szczegóły w ostatnim rankingu kont oszczędnościowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.