Parki w Warszawie 87/8x – Park Magiczny

Cześć. Witam w kolejnym cyklu pt. Parki w Warszawie. W nawiązaniu do wyjaśnień zawartych w tym wpisie (na dole) kontynuuję swój cykl zwiedzania warszawskich parków i ogrodów. W dniu dzisiejszym sprawozdanie z listopadowej już wizyty w jednym z parków na końcu świata (dla Warszawiaka), tj. znajdującym się na Białołęce Parku Magicznym.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie vel Tata na pełen etat.


Park Magiczny znajduje się na krańcach Warszawy ale dosyć łatwo było tutaj trafić autobusem. A właściwie dwoma autobusami. Jako, że początkowo uciekł mi z listy to odwiedziłem go dopiero teraz po przerwie na nieznośną pogodę. Krajobraz niestety jest w tym miejscu już mocno jesienny ale nie wpływa za bardzo to na jego przeze mnie ocenę. Park Magiczny powstał w 2014 roku i podobnie do opisanego kiedyś przeze mnie Parku Henrykowskiego ma charakter całkowicie rekreacyjny i sportowy. Nie jest duży ale ile tutaj pomieszczono. Skatepark, boisko ze sztuczną nawierzchnią, toalety, mostki, potoczek, stoły go gry, grille, siłownia plenerowa (chyba największa jaką widziałem), urządzenia do ćwiczeń, figurki zwierzą, kilka placów zabaw i zjeżdżalnie wkomponowane w górkę.

Generalnie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – i dzieci, i starsi i kompletnie dorośli. Roślinności tutaj jakby mniej ale znajdziemy sporo nowych młodych drzew, krzewów, kwiatów. Większych drzew jest tutaj jak na lekarstwo a pozostałym trzeba dać urosnąć. Park Magiczny na internecie złą sławę bo podobno mocno biesiaduje tutaj z alkoholem lokalna młodzież. Na ile to prawda to nie wiem. Podobno z tego powodu zostało zdemontowanych kilka wiat. Wiem natomiast, że Park Magiczny jest całkowicie ogrodzony i zamykany na noc. Wydawał się bardzo mały a tak naprawdę spędziłem tutaj krążąc ponad 20 minut i to całkiem sympatyczne. Wiem też, że jak będzie cieplej to będzie to dobre miejsce aby podjechać i pobawić się z dziećmi.

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 12 wybranych zdjęć a całość – 30 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/m3nA95CeLgYaepvJA).


Główny spis parków tutaj. Wychodzę poza tę listę więc parków i ogrodów będzie więcej jak napisałem w wyjaśnieniu.

Więcej o warszawskich parkach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy tutaj.

Wyjaśnienie pomysłu, jak i ile parków zamierzam zwiedzić itp. we wpisie na samym dole tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.