Nowe Lokaty w Inbanku nawet do 60 miesięcy

Ostatnio pisałem o ofercie lokat w małym estońskim oddziale działającym w Polsce – Inbanku. Kilka dni temu Inbank po raz kolejny zmodyfikował swoją ofertę. Już wcześniej wzrosło oprocentowanie i został zwiększony limit kwotowy lokat w Inbanku. Teraz do oferty tego małego banku zostały wprowadzone lokaty na bardzo długie terminy – na 48 i 60 miesięcy z odpowiednio wysokim oprocentowaniem. Inbank tym samym dołącza do BOŚ Banku, Eurobanku i Idea Banku, którzy jako jedyni proponują lokaty na okres 4 – 5 lat. Standardowo oprocentowanie nie jest uzależnione od żadnych dodatkowych warunków typu wpłata nowych środków.

Lokaty w Inbanku – obecne oprocentowanie:
  • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,65%.
  • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,85%.
  • Na 24 miesięcy z oprocentowaniem 3%.
  • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3,15%.
  • Na 48 miesięcy z oprocentowaniem 3,25%.
  • Na 60 miesięcy z oprocentowaniem 3,35%.

Minimalna kwota pojedynczej lokaty to 5.000 zł, maksymalna to 50.000 zł. Maksymalne saldo wszystkich lokat dla jednej osoby nie może przekraczać 400.000 zł. Nie ma kont osobistych więc nie trzeba ich zakładać. W przypadku automatycznego odnowienia oprocentowanie jest wyższe o 0,10% od standardowego. Generalnie oferta lokat w Inbanku jest bardzo dobra, jedna z najlepszych. Znam nawet osoby, które w tym banku już miały albo mają lokaty. Ja póki co trzymać się oferty Idea Banku i Getin Banku. Ale jak tam sytuacja się uspokoi to oferta Inbanku będzie już bezkonkurencyjna. Wszystkich zainteresowanych lokatami w Inbanku zapraszam tutaj:


Należy pamiętać, że Inbank (AS Inbank S.A. Oddział w Polsce) działa jako Oddział a nie jako odrębny bank – tak samo jak Bank of China i kiedyś (działał) Polbank. Depozyty gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i tak samo depozyty gwarantowane są do kwoty 100.000 euro dla jednego klienta.

1 Komentarz

  1. Jeszcze na tą długoterminową lokatę można by się skusić, ponieważ posiada całkiem fajne oprocentowanie. Z drugiej strony patrząc, czy posiadając taką większą kwotę gotówki, nie lepiej było zainwestować pieniędzy w jakiś kruszec jak np. złoto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.