Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2018

 Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2018

Witam.Po kilku dniach czerwca publikuję najświeższy ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2018. Końcówka kwietnia i maj to były dobre miesiące dla oszczędzających, gdzie w pewnych okresach można było nawet otrzymać stawkę 3,50% na lokatach krótkoterminowych. Obecnie już takich perełek nie ma, ale jest kilka propozycji, dzięki którym można oszczędzać na lokatach ze stawką 2,70% – 2,80%, a w jednym przypadku nawet 3%. Jak zwykle zachęcam do zapoznania a się z rankingiem, jak też do zapoznania się z moimi pozostałymi (wkrótce zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


O depozyty biją się z reguły dwa banki – Idea Bank oraz Nest Bank. To już właściwie standard – o nasze depozyty walczą najmniejsze banku. U tych największych nie ma co lokować – stawka z rzadka przekracza 1,50% – 1,70%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zniknęły też bardzo dobre oprocentowane lokaty z BOŚ Banku. Poza tym poza drobnymi korektami brak jest większych zmian. Dla mnie hitem jest bardzo elastyczna Lokata Beztroska w Idea Banku.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 15.06 – Uaktualnienie oprocentowania 6-miesięcznej Lokaty na Nowe Środki w Nest Banku oraz pojawienie się Lokaty Kolekcjonerskiej w BGŻ Optimie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.