Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk w Eurobanku

rachunek oszczędnościowy ekstra zysk

Aktualizacja 12.08.2016 r.

Eurobank jest dosyć niewielkim bankiem, który różnymi ciekawymi sposobami próbuje przyciągnąć do siebie nowych klientów. Czasami są to lokaty ze sporym oprocentowaniem, czasami są to promocję z kontami osobistymi, tak jak np. trwająca do końca sierpnia promocja I… TAKIe KONTO z premią do 250 zł. Teraz pojawił się jeszcze jeden powód, aby otworzyć konto w Eurobanku. Nowi klienci otwierający w Eurobanku Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk otrzymają oprocentowanie 2,50% 3% 2,50% do 30.000 zł na 3 miesiące. Oprocentowanie sierpniu zostało podwyższone. Dotychczasowi klienci z wpływem dochodu mogą liczyć oprocentowanie niższe o 0,50% 1%, tak jak 2%. 

Jak widać najwyższe oprocentowanie otrzymują nowi klienci, czyli osoby, które na 12 miesięcy przed otwarciem Rachunku oszczędnościowego Ekstra Zysk nie posiadali w Eurobanku konta, zawrą umowę Konta z Eurobankiem w pakiecie innym niż Standard i Junior oraz w ciągu 30 dni otworzą Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Oprocentowanie 3% do 30.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę to sporo w porównaniu do konkurencji. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od daty otwarcia rachunku. Później należy zapewnić wpływ swojego dochodu aby otrzymać większe oprocentowanie.

Jeżeli po 3 miesiącach nie zapewnimy wpływu dochodu na konto osobiste, to oprocentowanie będzie równe stawce dla klientów bez wpływu dochodu, a jeżeli zapewnimy takie wpływy to oprocentowanie będzie równe stawce oferowanej dla klientów z wpływem dochodu. Jak widać dotychczasowi klienci spełniający warunek zapewnienia wpływu dochodu otrzymują oprocentowanie mniejsze o 0,50% dla każdego progu. To solidna stawka – 2% bez wymogu wpłaty nowych środków to rzadkość wśród kont oszczędnościowych.

Aby skorzystać z oferty dla klientów z wpływem dochodu należy w Eurobanku posiadać konto w pakiecie innym niż Standard i Junior oraz otworzyć Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Za wpływ dochodu uznaje się wpływ z tyt. umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, świadczeń emerytalnych lub rentowych, a także świadczeń z tyt. Rodzina 500+. Warunek wpływu sprawdzany jest na końcu każdego miesiąca. W przypadku pozytywnej weryfikacji od 8-mego do 7-mego przyszłego miesiąca obowiązuje promocyjne oprocentowanie. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony to począwszy od 8-mego danego miesiąca oprocentowanie będzie równe stawce jak dla klientów nie przelewających swojego dochodu.

Podsumowując Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk to ciekawa propozycja Eurobanku. Standardowo jego prowadzenie jest bezpłatna, bezpłatny jest także jedna wypłata i/lub jeden przelew na inne konto. Najlepszą stawkę oprocentowania otrzymują nowi klienci, ale Eurobank nie zapomniał też o swoich dotychczasowych klientach. Oprocentowanie 2,50% to bardzo solidna stawka, choć trochę boli limit w kwocie 30.000 zł. Jeżeli ktoś nie może lub nie ma zamiaru korzystać z promocji I… TAKIe KONTO to można założyć konto w Pakiecie Active. Jest ono darmowe po zasileniu kwotą 1.500 zł lub wpływów z programu Rodzina 500+. Opłata za kartę (4,90 zł) jest zwracana po wykonaniu obrotu w wysokości 400 zł.

Nadal w ofercie Eurobanku dostępna jest 1-miesięczna mobilna Lokata LOGujesz-LOKujesz z oprocentowaniem 3,50% do kwoty 10.000 zł oraz 3-miesięczna Lokata Nowe Środki z oprocentowaniem 2,25% 1,75% do kwoty 50.000 zł. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 25.07.2016 r. 31.10.2016 r. 31.01.2017 r. Oprocentowanie pozostałych lokat przedstawia się następującą:

rachunek oszczędnościowy ekstra zysk

A rachunku oszczędnościowego PROgres jak poniżej:

rachunek oszczędnościowy ekstra zysk


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.