Bezpieczne Oszczędzanie – podsumowanie 2016 roku

Bezpieczne Oszczędzanie

Witam. Minął 2016 rok więc na mojej stronie nie mogło zabraknąć małego podsumowania. Jak zwykle ociągałem się z tym, ale podobnie jak rok temu przedstawiam raport z tego, co się działo na blogu Bezpieczne Oszczędzanie w 2016 roku. W styczniu minęły równo 33 miesiące odkąd zacząłem prowadzić stronę Bezpieczne Oszczędzanie. Jeszcze 3 miesiące i miną pełne 3 lata. Pewnie i tak to przegapię ponieważ nie lubię rocznic, urodzin, imienin, itp. Ale dzisiaj robię małe #chwale się na temat prowadzenia mojego bloga. Zapraszam do lektury.

Kiedyś pisałem o tym, jak trudne są początki (tutaj). Wiadomo, że stron o podobnej tematyce (choć nie dokładnie takiej samej) jest cale mnóstwo. Pisałem o tym jak ważne w prowadzeniu własnej strony są pasja i wytrwałość. No i ważne jest wstrzelenie się we właściwą niszę. Rok temu (tutaj) przedstawiałem statystyki dotyczące popularności oraz trochę narzekałem, że prowadzenie bloga muszę łączyć ze swoimi innymi pasjami.

Nadal pracuję na pełny etat ale to się trochę zmieniło. Moja firma zmieniła siedzibę i teraz zaoszczędzam ponad godzinę w drodze do i z pracy. Godzinę dziennie, 5 w tygodniu, 20 w miesiącu, 240 w roku! Przeszedłem też do innego działu, zajmuję się innymi rzeczami i można powiedzieć, że obecnie lubię swoją pracę. A oznacza to jedno. Planuję napisać artykuł w stylu Praca w banku – zanim zaczniesz. Chyba już do tego dorosłem. Napiszę jak to jest i było. Na pewno będzie ciekawie. Takim artykułem zamknę sobie (przynajmniej w mojej głowie) możliwość powrotu do pracy w banku. Wszedłem w wiek 33 lat i już najwyższa pora na tak poważne decyzje. Choć nigdy nie mów nigdy…

Ale wracając jeszcze do usprawiedliwień. W 2016 roku rozwinęła się moja pasja rowerowa. Poznałem fajnych ludzi, z którymi przejechałem setki, a łącznie kilka tysięcy kilometrów. To sprawia, że na bloga niestety czasami trochę brakuje czasu. Staram się, aby tego nie było widać. Na pewno nikt nie zauważył, że we wrześniu byłem na 10-dniowych wakacjach i bloga prowadziłem z Bułgarii. Póki co bloga prowadzę w miarę możliwości obiektywnie, skupiając się na najlepszych ofertach depozytowych oraz promocjach bankowych. Te mniej atrakcyjne pomijam z braku czasu i nie tylko. Oczywiście standardowo brakuje treści w kategoriach Porady oraz Luźne tematy ale takie treści najtrudniej stworzyć. Mam nadzieje, że to się zmieni. A oto garść statystyk oraz komentarz do minionego roku.

Statystyki bloga Bezpieczne Oszczędzanie za 2016 rok:

Bezpieczne Oszczędzanie

Dla porównania rok 2015:

bezpieczne oszczędzanie statystyki 2015 rok

No i tak to wygląda za 2016 rok. W porównaniu do 2015 mój blog cieszył się blisko dwukrotnie większą popularnością. Na plus oczywiście twarde liczby – sesje, użytkownicy oraz odsłony. Na minus cała reszta, co jest tak naprawdę konsekwencją popularności dwóch artykułów (o czym później). Średnio-miesięcznie mojego bloga odwiedzało ponad 28 tysięcy osób. Jak dla mnie to bardzo bardzo dużo osób. Nadal wiele osób powraca na moją stronę, a niektórzy odwiedzają ją praktycznie codziennie. Tak naprawdę w ostatnich dwóch miesiącach notowałem ponad 40 tysięcy odwiedzin co już jest w ogóle mega sprawą 🙂

W 2016 roku opublikowałem 395 artykułów. To więcej niż jeden dziennie. Oczywiście zdecydowana większość to krótsze lub dłuższe informacje o ofertach bankowych. Ale każdy, kto choć przez chwilę próbował pisać i publikować wie, że najmniejszy wpis zabiera co najmniej pół godziny. Oczywiście zdarzały i zdarzają się małe kryzysy zaangażowania ale z drugiej strony to jest już po prostu uzależnienie. I tyle w temacie. Wracając do statystyk – 80% z was trafia do mnie przez wyszukiwarkę, 14% bezpośrednio a reszta poprzez odesłania z innych stron.

Bezpieczne Oszczędzanie

Popularność mojej strony rośnie w ostatnich miesiącach, głównie dzięki dwóm artykułom o bonusach za rejestrację numer w Plusie oraz Play. Dzięki opisaniu tych dwóch promocji na moją stronę trafiło ponad 40 tys. osób. Osoby te szukają raczej konkretnych informacji, nie związanych z oszczędzaniem i dlatego spadły u mnie na stronie takie współczynniki, jak: strony/sesja, średni czas na stronie i współczynnik odrzuceń. Taka cena. Ale i tak nawet dla 25 tysięcy osób miesięcznie fajnie jest pisać. Wzorem poprzedniego roku przedstawiam 10 najpopularniejszych wpisów w 2016 roku.

10 najpopularniejszych artykułów na mojej stronie w 2016 roku:

 1. Komornik a konto bankowe.
 2. Bonus za rejestrację numeru w Plusie.
 3. Bonus za rejestrację numeru w Play.
 4. Ponownie prawdziwe raty zero procent na Allegro.
 5. Lokaty w PKO BP.
 6. Wspówłaściciel czy pełnomocnik do rachunku bankowego – różnice.
 7. 100 zł za konto dla młodych + 10 biletów do kina. 
 8. Pełnomocnik do rachunku bankowego – prawa i obowiązki.
 9. Lokata Strukturyzowana Top Giganci w Idea Banku.
 10. Ubezpieczenie od utraty pracy – wszystko co powinieneś wiedzieć. 

Tym razem każdy z powyższych artykułów zanotował od 5 tys. do nawet 38 tys. wyświetleń. Niekwestionowanym hitem są informacje o komorniku na koncie bankowym. Zupełnym zaskoczeniem jest dla mnie popularność informacji o ratach zero procent na Allegro. Artykuły o ratach i bonusach za rejestrację powstały jako dodatek a okazują się bardzo przydatne. W czołówce znajdują się oczywiście takie strony, jak kategorie: lokaty, rankingi lokat krótkoterminowych oraz długoterminowych, czyli tematów dla mnie najważniejszych.

To tyle o statystykach. A co na przyszłość? Nic. Z jednej strony chciałbym pisać więcej na tematy uniwersalne, tak jak niedawno np. o kartach przedpłaconych. Niestety brak mi pomysłów i trochę czasu. Z drugiej strony zacząłem morsować, po raz pierwszy w życiu nie zamknąłem sezonu rowerowego na zimę i planuję w tym roku przejechać co najmniej magiczne 7 tys. kilometrów na rowerze. Może być ciężko. A ten rok będzie dla oszczędzających jeszcze trudniejszy niż poprzedni. Niskie stropy procentowe, inflacja, niestabilne otoczenie oraz podatek bankowy zbiorą żniwa. Tym bardziej trzeba korzystać z okazji bankowych. O tych okazjach na bieżącą będę pisał na mojej stronie. Zapraszam na stronę Bezpieczne Oszczędzanie.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Anonim napisał(a):

  Gratuluję sukcesu. Proszę tak trzymać. Jestem pełen szacunku dla takich pasjonatów jak Pan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.