Lokata Strukturyzowana Silny Kurs II w mBanku

lokata strukturyzowana silny kurs ii warunki scenariusz

W mbanku po trzech miesiącach pojawiła się druga edycja Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs. Lokata Strukturyzowana Silny Kurs II to 12-miesięczna Lokata Inwestycyjna oparta tym razem na kursie dolara z potencjalnym maksymalnym oprocentowaniem do 4% przy pełnej gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania lokaty. Obecnie walutą bazową jest amerykański dolar a maksymalny potencjalny zysk jest wyższy o 0,50% w porównaniu do poprzedniej edycji Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs. Oferta ważna jest do 21.12.2015 r.

Lokata Strukturyzowana Silny Kurs II  – najważniejsze cechy:

  • 12-miesięczny okres inwestycji.
  • Okres subskrypcji do 21.12.2015 r.
  • Okres inwestycji od 22.12.2015 r. do 21.12.2016 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
  • Minimalna kwota inwestycji – 1.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych i za obsługę lokaty strukturyzowanej.
  • Opłata za rezygnację – 2,55% – maleje z każdym tygodniem trwania inwestycji.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Zysk z Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs II w mBanku zależny jest od kurs polskiej złotówki w stosunku do dolara. W dniu 22.12.2015 r. zostanie ustalony kurs bazowy USD/PLN oraz przedział, w którym będzie mógł zawierać się kurs USD/PLN w kolejnych dniach aby zostało naliczone oprocentowanie. Dolny poziom będzie pomniejszony o 17 groszy a górny poziom będzie powiększony o 5 groszy. W dniu 22.12.2015 r. zostanie ustalony kupon, czy oprocentowanie, które będzie naliczane za spełnienie warunków lokaty.

lokata strukturyzowana silny kurs ii warunki

Lokata Strukturyzowana Silny Kurs II zakłada raczej umocnienie się polskiej złotówki względem dolara. Za każdy dzień w którym kurs USD/PLN będzie zawierał się w wyznaczonym przedziale zostanie naliczone oprocentowanie. Według danych rynkowych z dnia 26.11.2015 r. będzie to wartość 4%, przy czym nie może to być wartość mniejsza niż 3%. Ostateczne oprocentowanie zostanie ustalone w dniu starty Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs II.

W przypadku zerwania Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs II przed terminem zapadalności odsetki nie są naliczane a mBank dodatkowo naliczy opłatę za wycofanie. Jest ona zależna od liczy dni do końca trwania lokaty – maksymalnie wynosi 2,55% zainwestowanej kwoty i maleje z każdym tygodniem trwania Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs II.

Oto wykres kształtowania się kurs USD/PLN w ciągu ostatniego roku:

lokata strukturyzowana silny kurs II

Żródło: Money.pl

Jeżeli mam być szczery to patrząc na powyższy wykres i warunki lokaty to słabo to widzę. W ostatnich dwóch miesiącach kurs dolara wyskoczył w górę i podobno to jeszcze nie koniec. A warunki Lokaty Strukturyzowanej Silny Kurs II zakładają raczej jego spadek. Decyzja mBanku o wypuszczeniu tej lokaty jest bardzo odważna ale chyba nie do końca trafiona*. Choć jak będzie to nigdy nie wiadomo. Obecnie raczej lepiej poszukać dla siebie oferty wśród promocyjnych lokat na start lub lokat krótkoterminowych.


*Pamiętam taką jedną edycję lokaty strukturyzowanej w jednym z banków, w którym pracowałem. Nie pamiętam jej warunków ale była to bardzo kiepska propozycja i bardzo mało realna. Sprzedawała się słabo a trzeba było nazbierać chyba co najmniej 10 mln zł aby inwestycja wystartowała. Każdy z pracowników po cichu chciał aby wymaganej kwoty nie udało się nazbierać. Mimo e-maili z centrali, mimo codziennych rozmów umoralniających i sms-ów od „managerów” sprzedaży. Taka „katastrofa” sprawiłaby może, że ktoś w centrali zacząłby myśleć. Niestety rzutem na taśmę wymaganą kwotę udało się nazbierać i inwestycja wystartowała. Oczywiście winni byli doradcy, którzy propozycji nie potrafili odpowiednio sprzedać…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.