Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2015

Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2015

Witam. Jest sam początek grudnia więc pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych. Po jednomiesięcznym eksperymencie powracam do starej, klasycznej nazwy zestawienia. Październik zaczął się niemrawo ale później zaskoczył BOŚ Bank oraz (jak zwykle) Idea Banku. Z Idea Banku tradycyjnie z końcem miesiąca zniknęły promocyjne lokaty za to BOŚ Bank utrzymał swoją bardzo dobrą Lokatę Superprocentującą. I to Lokata Superprocentująca jest w grudniu najlepszą krótkoterminową lokatą. Choć po cichu liczę, że w z biegiem miesiąca pojawi się jeszcze kilka ciekawych propozycji. Standardowo zachęcam do przejrzenia pozostałych rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Przypominam, że ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2015


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Najlepsze lokaty krótkoterminowe bez konieczności zakładania konta osobistego można znaleźć w Idea Banku oraz BOŚ Banku. Niestety oprocentowanie lokat nieznacznie, lecz sukcesywnie spada. W zeszłym miesiącu spadło oprocentowanie np. Lokaty Słonecznej o 0,10%. Choć z drugiej strony pojawiają się bardzo dobre, kilkudniowe propozycje w Idea Banku. Przez kilka dni października można było założyć lokaty z oprocentowaniem nawet 3,25%. Wszystkie zmiany zamieszczam w rankingu niezwłocznie więc nawet za kilka dni ten opis może być nieaktualny. Ale póki co najlepsze oprocentowanie lokat jest w BOŚ Banku oraz Idea Banku. Choć jest wiele propozycji w przedziale 2,70% – 2,80%. Jak zwykle czekam na niespodzianki wzorem poprzedniego miesiąca.


** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 01.12 – Ledwo opublikował ranking a z oferty Idea Banku zniknęły Lokata Piątek Trzynastego oraz Lokata Listopadowa w pojawiły się: Lokata Mikołajkowa oraz Lokata Grudniowa.
  • 03.12 – Zmiana – obniżenie oprocentowania Lokaty dla nowych środków w mBanku.
  • 04.12 – Zwiększenie oprocentowania lokat w Alior Banku.
  • 06.12 – Zwiększenie oprocentowania Lokaty Power na 6 i 9 miesięcy.
  • 07.12 – Zmniejszenie oprocentowania Lokaty Kompletnej w Banku Millennium.
  • 16.12 – Obniżenie oprocentowania lokat w Plus Banku.
  • 18.12 – Zniknęła Lokata Deklasująca w BGŻ Optimie.
  • 23.12 – Zniknęła Lokata Mikołajkowa z Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.