Ranking lokat krótkoterminowych luty 2015

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych luty 2015

Witam. Zaraz po rankingu kont oszczędnościowych publikuję na swojej stronie najnowszy ranking lokat krótkoterminowych za luty 2015 r. W porównaniu do poprzedniego miesiąca zdecydowałem się na radykalny ruch. Co raz więcej banków obniża oprocentowanie swoich lokat, więc i ja postanowiłem obniżyć trochę swoje wymagania i za stawkę wpuszczającą co mojego rankingu uznałem oprocentowanie na poziomie 2,70%. Dzięki temu w rankingu pojawiły się nowe propozycje i nowe banki. Przypominam, że ranking staram się aktualizować w miarę moich możliwości na bieżącą. Standardowo zapraszam również do zapoznania się z rankingiem kont oszczędnościowych oraz z rankingiem lokat długoterminowych.


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


W tym miesiącu duże zaskoczenie. Niespodziewanym liderem okazał się T-Mobile Usługi Bankowe i jego Lokata na 125 dni z oprocentowaniem 3,80%. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się ex aequo dwa banki – Getin Bank oraz Raiffeisen Polbank, które proponują oprocentowaniem 3,50%. Na Twojej Lokacie III w Getin Banku można uzyskać oprocentowanie w wysokości 4% ale trzeba być aktywnym klientem tego banku. Najbardziej widać zmiany oprocentowania w Idea Banku – jeszcze w poprzednim miesiącu bank ten był liderem pod względem lokat, w tym miesiącu oferta depozytowa Idea Banku jest co najwyżej średnia. Póki co oprocentowanie lokat spada, ale pojawiają się takie perełki jak wspomniana Lokata na 125 dni.


* W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany w lokatach:

 • 06.02 – Pojawiła się Lokata Bezkonkurencyjna w Idea Banku na 3 i 4 miesiące z oprocentowaniem 3,10%.
 • 09.02 – Zmiana Lokat Hit Tygodnia w Bossabanku, w Toyota Banku pojawiła się Plan Depozytowy na 80 dni z oprocentowanie 3,75%.
 • 10.02 – Pojawiła się Lokata Cloud w Idea Banku z oprocentowaniem 4%, rzeczywiste 3,63%.
 • 11.02 – Obniżenie oprocentowania R- Lokaty w Raiffeisen Polbanku do 3,25%.
 • 11.02 – Obniżenie oprocentowania 6-miesięcznej neoLokaty do poziomu 2,60%, a 3-miesięcznej do 2,70%.
 • 12.02 – Podniesienie oprocentowania Lokaty Bezkonkurencyjnej do 3,60%.
 • 16.02 – Zniknęła Lokata Supernowa oraz Lokata Bezkonkurencyjna a w ich miejsca pojawiła się Lokata NR 1 z oprocentowaniem 3,50%. Z oferty BOŚ Banku zniknęła EKOlokata Noworoczna.
 • 17.02 – Wycofanie Lokaty Zimowej z Getin Online oraz obniżenie oprocentowania pozostałych lokat o 0,10% – 0,20% w Getin Online oraz Getin Banku.
 • 19.02 – Wycofanie Lokaty NR 1 z Idea Banku – w jej miejsce pojawiła się Lokata Power oraz Lokata Wielki Procent. Podwyższenie oprocentowania Lokaty BIZ PRO oraz Smart Lokaty o 0,50%.
 • 23.02 – Cotygodniowa zmiana oferty Bossabanku. Pojawiła się Lokata Beztroska w Idea Banku w miejsce Lokaty Wielki Procent. Zmiana oprocentowania Twojej Lokaty III w Getin Banku.
 • 24.02 – Zmiana oprocentowania Twojej Lokaty na 125 dni – obniżka do 3,40%.
 • 26.02 – Zniknęła Lokata Beztroska a pojawiła się Lokata Bezkonkurencyjna w Idea Banku na 3,35%.

6 Komentarze

  • Na stronie oficjalnie jej nie ma ale przy próbie wykonania przelewu (być może jest jakaś kwota minimalna – tego nie wiem) pojawia się taka opcja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.