Lokata Kapitalna w Toyota Banku

lokata kapitalna toyota bank

W ofercie Toyota Banku pojawiła się niedawno propozycja Lokaty Kapitalnej na 3, 6, 12 lub 18 miesięcy. Lokata Kapitalna w Toyota Banku charakteryzuje się progresywnym oprocentowaniem, rosnącym z każdym miesiącem trwania lokaty oraz dzienną kapitalizacją odsetek. Bank reklamuję się dosyć przyzwoitym oprocentowaniem Lokat Kapitalnych oraz jasnymi zasadami oprocentowania, bez żadnych gwiazdek. Czy aby na pewno? Oto szczegóły oferty.

Lokata Kapitalna dostępna jest na:

  • 3 miesiące z oprocentowaniem od 0,75% w pierwszym miesiącu do 4,75% w ostatnim miesiącu, średnie oprocentowanie wynosi 2,75%, od lutego oprocentowanie 2,50%.
  • 6 miesięcy z oprocentowaniem od 0,75% w pierwszym miesiącu do 6% w ostatnim miesiącu, średnie oprocentowanie wynosi 3,10%, od lutego oprocentowanie 2,75%.
  • 12 miesięcy z oprocentowaniem od 0,70% w pierwszym miesiącu do 5,70% w ostatnim miesiącu, średnie oprocentowanie wynosi 3,20%, od lutego oprocentowanie 2,95%.
  • 18 miesięcy z oprocentowaniem od 0,80% w pierwszym miesiącu do 5,50% w ostatnim miesiącu, średnie oprocentowanie wynosi 3,40%, od lutego oprocentowanie 3,15%.

Lokata Kapitalna dostępna jest zarówno dla nowych jak i starych klientów Toyota Banku. Minimalna kwota lokaty to 5.000 zł, nie ma podanej maksymalnej kwoty Lokaty Kapitalnej. Oferta dostępna jest jedynie przez Bankowość Internetową, do otwarcia lokat niezbędne jest posiadanie w Toyota Banku konta osobistego.

Rzadkością jest dzienna kapitalizacja odsetek, co sprawia, że odsetki codziennie doliczane są do kwoty kapitału lokaty. Oznacza to, że jeśli zerwiemy Lokatę Kapitalną przez terminem zapadalności dostaniemy całe naliczone odsetki. Niestety najwyższe oprocentowanie naliczane jest w ostatnich miesiącach trwania lokat. Zrywając 18-miesięczną Lokatę Kapitalną po 10 miesiącach zostanie nam naliczone oprocentowanie ok. 2,35%. Aby dostać obiecane, w miarę przyzwoite 3,40% należy utrzymać lokatę przez całe 18 miesięcy. Podobne oferty można znaleźć jeszcze w kilku innych bankach, choćby opisana wcześnie 12-miesięczna Nordea Lokata Dynamiczna. Najlepszą podobną ofertą jest pojawiająca się od czasu do czasu w Idea Banku Lokata FAIR PLAY. Po więcej szczegółów zapraszam na stronę internetową Toyota Banku, czyli tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.