Lokaty w Idea Banku – radykalna zmiana oprocentowania

lokaty w idea banku

Uważni czytelnicy mojej strony z pewnością zauważyli, że na mojej stronie nie pojawiają się już regularnie informacje o nowych lokatach w Idea Banku. Powód tej sytuacji jest jeden. O ile jeszcze miesiąc temu Idea Bank był pod względem lokat niedoścignionym liderem, to obecnie lokaty w Idea Banku nie są już tak rewelacyjnie oprocentowane. I o ile jeszcze dwa tygodnie temu można było założyć w Idea Banku lokatę na 3,50% to obecnie najlepszą propozycją jest Lokata Supernowa dla nowych środków z oprocentowaniem już jedynie 3,20%.

Lokaty w Idea Banku – aktualna oferta:

  • Lokata Ping Pong na 1 dzień z oprocentowaniem 3%.
  • Lokata na Chwilę na 7, 14 lub 21 dni z oprocentowaniem odpowiednio 2,60%, 2,65% i 2,70%.
  • Lokata Happy na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,50%.
  • Lokata Supernowa na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,20%.
  • Lokata Stabilna na 3, 6 lub 12 miesięcy z oprocentowaniem odpowiednio 2,80%, 2,90% i 3%.

Lokata Ping Pong to jednodniowa lokata do 20.000 zł dostępna jedynie dla klientów posiadających konto osobiste w Idea Banku. Do otwarcia pozostałych lokat nie ma obowiązku posiadania w Idea Banku konta osobistego czy oszczędnościowego. Lokata Happy dostępna jest tylko dla nowych klientów, którzy nie posiadali wcześniej żadnych produktów w Idea Banku. Maksymalna kwota Lokaty Happy to 10.000 zł. Lokatę Supernową można otworzyć jedynie z nowych środków (jak wcześniej Lokatę Power), w przypadku Lokat na Chwilę oraz Lokat Stabilnych nie ma takiego wymogu. Maksymalna kwota, jaką można ulokować na pojedynczej Lokacie Supernowej, Lokacie na Chwilę i Lokacie Stabilnej to aż 1.000.000 zł.

Jak widać oprocentowanie lokat w Idea Banku mocno ucierpiało. Właściwie w ciągu zaledwie dwóch tygodni oprocentowanie zostało obniżone w niektórych przypadkach aż o 1%. A przez długi czas Idea Bank nie przejmował się obniżeniem stóp procentowych. Niestety do czasu. Nie ma już w Idea Banku pojawiających się co kilka dni wysoko oprocentowanych lokat. Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Idea Banku jest solidne, ale nie rewelacyjne – obecnie wynosi 2,50%.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Przemysław napisał(a):

    Prędzej, czy później można było się tego spodziewać. Może dzięki temu więcej pieniędzy trafi w końcu na rynek akcji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.