Lokata dla Aktywnych w Plus Banku – powrót w lepszym wydaniu

lokata dla aktywnych plus bank

Do oferty Plus Banku po niecałych dwóch miesiącach powróciła Lokata dla Aktywnych. Także i tym razem za założenie 12-miesięcznej Lokaty dla Aktywnej każdy klient Plus Banku otrzyma opaskę Sony SmartBand SWR10. W porównaniu do poprzedniej oferty warunki Lokaty Aktywniej uległy pewnym zmianom – o dziwo na plus. Jeżeli komuś może przydać się opaska Sony SmartBand SWR10 powinien się zainteresować Lokatą dla Aktywnych w Plus Banku.

Aby założyć Lokatę dla Aktywnych i otrzymać opaskę należy zainwestować dokładnie 12.500 zł na 12 miesięcy. Nadal minusem jest oprocentowanie – 0,99%, choć w porównaniu do oferty sprzed dwóch miesięcy wzrosło o 0,39%. Da nam to w zaokrągleniu około 100 zł odsetek po roku (po odjęciu już podatku). Plus opaska SonySmartBand SWR10, którą Plus Bank wycenia na 299 zł (Allegro wycenia tą opaskę o 40 zł – 50 zł taniej). Biorąc pod uwagę wartość podawaną przez Plus Bank oprocentowanie (odsetki + wartość nagrody) Lokaty dla Aktywnych wynosi aż 3,96%. Biorąc pod uwagę wartość rynkową opaski (z Allegro) oprocentowanie wraz z nagrodą wynosi 3,45%. Sporo ale opaskę może być trudno „upłynnić”.

Lokata dla Aktywnych dostępna jest tylko dla klientów posiadających w Plus Banku konto osobiste, przy czym jeden klient może założyć dowolną ilość Lokat dla Aktywnych i otrzymać odpowiednią dowolną ilość opasek Sony SmartBand SWR10. Opaska zostanie wysłana Pocztą Polską na podany adres korespondencyjny po 14 dniach od daty założenia Lokaty dla Aktywnych. Jeżeli jednak zdecydujemy się zerwać Lokatę dla Aktywnych przed terminem zapadalności to Plus Bank odliczy wartość opaski od zwracanego kapitału. Lokata dla Aktywnych będzie w ofercie Plus Banku do odwołania – bank ostrzega, że jest to oferta limitowana.

lokata dla aktywnych plus bank

Podsumowując Lokata dla Aktywnych w bieżącym wydaniu jest o wiele lepsza od oferty sprzed 2 miesięcy. Pytanie tylko czy opłaca się zakładać lokatę dla opaski. Jeżeli Plus Bank rozdawałby telefony to sam mógłbym się mocno zastanowić (czy nikt z Plus Banku tego nie czyta?). Ale rozdaje tylko opaski. A opaskę może być trudno później sprzedać więc interes może okazać się wątpliwy. O pozostałej, dosyć dobrej ofercie Plus Banku można poczytać tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.