Lokaty w Plus Banku

lokaty w plus banku

Aktualizacja 01.11.2015 r.

Plus Bank jest dosyć niepozornym bankiem, o którym rzadko piszę na swoim blogu. Ponad pół roku opisywałem niezbyt udaną promocję SmartDOM, a w grudniu dużą popularnością cieszyła się 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem aż 4%. Po tej lokacie pozostały niestety już tylko wspomnienia, ale oferta depozytowa Plus Banku jest nadal całkiem dobra. Lokaty w Plus Banku mają pewne miejsce w moich rankingach. Jeżeli ktoś szuka na stałe w miarę dużego oprocentowania powinien mocno zainteresować się ofertą Plus Banku.

Jak zwykle skupię się na najlepszych lokatach, których oprocentowanie przekracza 2%. Stawkę taką uważam za minimum, na niżej oprocentowane lokaty nie powinniśmy nawet zwracać uwagi. Właściwie wyjątek zrobiłem jedynie w przypadku ostatniej analizy oferty depozytowej PKO BP, PEKAO SA oraz BZ WBK. Wracając do tematu. Najlepiej oprocentowane lokaty w Plus Banku to lokaty zakładane przez internet lub bankowość mobilną.

Internetowe lokaty w Plus Banku:

  • 3-miesięczna z oprocentowaniem 2,40% (lub 2,50% przez bankowość mobilną).
  • 6-miesięczna z oprocentowaniem 2,40% (lub 2,50% przez bankowość mobilną lub plusbank24).
  • 12-miesięczna z oprocentowaniem 2,45% (lub 2,70% przez bankowość mobilną lub 2,55% przez plusbank24).
  • 24-miesięczna z oprocentowaniem 2,60 (lub 2,70% przez bankowość mobilną lub plusbank24).
  • 36-miesięczna z oprocentowaniem 2,80% (lub 2,90% przez bankowość mobilną lub plusbank24).

lokaty w plus banku

Jak widać ofert lokat w Plus Banku jest bardzo solidna. Zakładając niektóre lokaty przez bankowość mobilną można otrzymać wyższe oprocentowanie. Najwyższa stawka to 2,90% w przypadku lokaty na 36-miesięcy. To tylko 0,15% mniej od najlepiej oprocentowanej lokaty dla tego okresu. Dodatkowo w przypadku lokat internetowych nie ma konieczności zakładania w Plus Banku konta osobistego. Można także założyć 15-miesięczną Lokatę Dynamiczną Rosnącą od kwoty 3.000 zł z oprocentowaniem od 1,10% w pierwszym miesiącu do 6% w ostatnim miesiącu. Oprocentowanie średnie Lokaty Dynamicznie Rosnącej wynosi obecnie 2,66% a niedawno to było nawet 3,04%. W przypadku lokaty Dynamicznie Rosnącej wymagane jest konto osobiste w Plus Banku.

lokaty w plus banku oprocentowanie

Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego Grosik wynosi 1,60% do kwoty 50.000 zł, 1,85% od kwoty 50.000 zł do 250.000 zł oraz 2,10% dla kwot powyżej 250.000 zł. Nie jest to rewelacyjne oprocentowanie – z trudem te konto łapie się w moim rankingu kont oszczędnościowych. Ale lokaty w Plus Banku to ciągle czołówka na rynku bankowym. Plus Bank może nie jest liderem ale jego lokaty na stałe znajdują czołowe miejsce w moich rankingach. I już z samego tego powodu są warte opisania na mojej stronie


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.