SmartDOM – konto osobiste w Plus Banku czyli niby promocja

plus bank

Kolejnym bankiem, który próbuje przyciągnąć klientów poprzez dodatkowe promocje do konta osobistego jest Plus Bank. Od początku kwietnia mocno reklamuje on swoje Konto Plus w programie smartDOM, dzięki któremu za płatności kartą debetową bank obiecuje nam obniżenie rachunków za telewizję, internet lub telefon nawet do 0 zł. Promocja nazywa się „Bonus Plus w programie smartDOM” i na pierwszy rzut oka jest bardzo atrakcyjna. Niestety pod uwagę trzeba wziąć naprawdę bardzo dużo szczegółów.

Z promocji Bonus Plus w programie smartDOM może skorzystać każdy kto:

 • Jest posiadaczem Konta Plus i zapewni na nie w miesiącu wpływ minimum 1.000 zł oraz dokona transakcje bezgotówkowe kartami wydanymi do konta na kwotę co najmniej 500 zł.
 • Jest Abonentem Plus Abonament, Plus Mix lub Plus na Kartę lub użytkownikiem numeru telefonu, którego Abonent przystąpi do promocji lub jest Abonentem Cyfrowego Polsatu.

Aby przystąpić do promocji należy wyrazić zgodę na przekazywanie danych pomiędzy Plus Bankiem a Polkomtelem i/lub Cyfrowym Polsatem oraz inne zgody zawarte w tzw. Umowie Zintegrowanej. Klienci, którzy korzystają z usług Polkomtela i Cyfrowego Polsatu muszą wybrać, na którą usługę chcą mieć naliczany rabat. W ciągu 31 dni dostaniemy wiadomość z potwierdzeniem przystąpienia do promocji.

W ramach promocji za płatności bezgotówkowe wykonane kartami debetowymi wydanymi do konta bank nalicza tzw. Bonus Plus. Za każde wydane w miesiącu 500 zł uczestnikowi promocji przysługuje: 

 • Dla Abonamentu w Polkomtel – obniżenie o 5% kwoty abonamentu.

Lub

 • Dla Abonenta Plus na Kartę/Plus Mix – doładowanie o wartości 5% kwoty doładowań.

Lub

 • Dla Abonamentu w Cyfrowym Polsacie – obniżenie o 5% kwoty abonamentu.

Bonus Plus naliczany jest od następnego miesiąca po przystąpieniu do promocji. Zostanie on naliczony w ciągu 14 dni i obniży kwotę następnego abonamentu w Polkomtel lub Cyfrowym Polsacie lub w przypadku Plus Mix lub Plus na Kartę powiększy saldo środków do wykorzystanie. Maksymalna wartość Bonus Plus nie może przekroczyć 100% kwoty abonamentu w Polkomtel lub Cyfrowym Polsacie lub 100% kwoty doładowania w Plus Mix i Plus na Kartę. Oferta trwa od 01.04.2014 r. i jest ważna do odwołania.

W promocji można otrzymać także tzw. Rocznicowy Bonus Plus. Jest on naliczany w rocznicę podpisania umowy o Konto Plus i zależy od stażu klienta w Polkomtelu lub Cyfrowym Polsacie. Bank klientom legitymującym się stażem od 3 do 5 lat powiększy jednorazowo Bonus Plus o 50%, klientom ze stażem minimum 6 lat powiększy Bonus Plus o 100%. Dodatkowo klienci, którzy posiadają Konto Plus w Plus Banku i zdecydują się na abonament w Plusie na telefon, internet lub mix mogą liczyć przez pierwsze 6 miesięcy na podwojenie Bonusu Plus.

Prowadzenia Konta Plus jest bezpłatne, opłata za kartę wynosi 6 zł. Nie jest ona pobierana w przypadku wpływu na konto w wysokości minimum 1.000 zł oraz wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 500 zł. Po spełnieniu wymienionego warunku także wszystkie wypłaty z bankomatów krajowych są darmowe. W innym przypadku zostanie pobrana zryczałtowana opłata w wysokości 6 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu. Wszystkie przelewy przez internet są darmowe.

Oferta tak naprawdę nie jest żadną rewelacją. Żeby uzyskać zniżki na abonament albo podwyższenie doładowania trzeba naprawdę bardzo dużo wydawać kartą debetową. Ale tak naprawdę nie zyskamy wiele. Przykładowo mając spory abonament w Plusie w wysokości 100 zł po wydaniu kartą ponad 2.000 zł zyskamy obniżenie abonamentu o 20 zł. Przy niższym abonamencie obniżki są jeszcze skromniejsze. Czyli abonament za 0 zł to obietnice bez pokrycia. Poza tym, co ważniejsze, oferta jest bardzo skomplikowana. W regulaminie promocji pełno jest definicji, warunków, wyłączeń, ograniczeń. Bank nie udostępnił żadnej prezentacji, w której zwykły klient zapoznał by się w przejrzysty sposób z zasadami promocji. Za to można przejrzeć 3 skomplikowane regulaminy, z których najważniejszy ma 5 stron. Najwytrwalszych zapraszam jednak na stronę internetową Plus Banku, czyli tutaj.

4 Komentarze

  • 2000zł płatnością kartą czyli za każde 500zł – 5% niższy ABONAMENT. Czyli 2000 – (4*5%) czyli 2000 – 20%

   Jeśli abonament wynosi 100zł: 100 – 20% = 80zł.

   To nie jest 5% wydanej kwoty a 5% niższy abonament za każde 500zł.

 1. W takiej opcji oferta była by świetna. Niestety, dopiero za każde pełne 500 zł przysługuje 5% zniżki. Więc żeby obniżyć rachunek do 0 zł trzeba zapłacić kartą aż 10.000 zł…

  Jakieś 99% Polaków może o takie kwocie pomarzyć. W tym i ja…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.