Karta Kredytowa Simplicity w Citi Handlowym czyli sposób na tani kredyt

Karta Kredytowa Simplicity tani kredyt

Witam. W telewizji, prasie oraz internecie jest pełno reklam „tanich” kredytów gotówkowych. Po oczach bije oprocentowanie 4,90% czy 5,50%. Niby tanio ale trzeba jeszcze doliczyć kilka procent opłaty w postaci prowizji i kolejne kilka procent opłaty w postaci ubezpieczenia. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO – roczny realny koszt kredytu) zamiast 5% wynosi ponad 20%. A przecież maksymalne oprocentowanie nominalne nie może obecnie wynosić więcej niż 10%. Dzisiaj pokazuje sposób, jak można mieć tani kredyt za który zapłacimy tylko 10% rocznie bez konieczności płacenia kolejnych prowizji oraz ubezpieczenia. Ten sposób to zaciągnięcie kredytu na karcie kredytowej, najlepiej takiej bez opłaty rocznej.

Pamiętam, że pracując w banku właściwie nigdy nie udzieliłem kredytu z oprocentowaniem niższym niż 10%. Pierwszy bank, w którym pracowałem stosował co jakiś czas promocję polegającą na udzielaniu kredytów bez prowizji na samym czystym oprocentowaniu nominalnym. Kredyty te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – klienci płacili tylko same odsetki bez żadnych prowizji. Nie było też takiego nacisku na sprzedaż ubezpieczeń. Obecnie takich ofert już praktycznie nie ma. Niby oprocentowanie wynosi 5% ale do tego należy jeszcze doliczyć 5% prowizji oraz 4% za ubezpieczenie. Jeżeli we wspomnianej promocji oprocentowanie nominalne i te realne wynosiło 12% to obecnie oprocentowanie nominalne wynosi 5%, ale już realne nawet 25%.

Oprocentowanie 4% – 5% otrzymamy w przypadku kredytu hipotecznego ale na pewno nie gotówkowego. Ale jest sposób na uniknięcie takich duży kosztów kredytu. Wiadomo, że najlepiej ich nie brać. Ale jak już jest taka potrzeba to lepiej obecnie zaciągnąć kredyt w postaci limitu w rachunku lub w karcie kredytowej. W przypadku limitu w rachunku do oprocentowania nominalnego należy doliczyć 1% – 2% prowizji za przyznanie/odnowienie limitu. Wyjdzie RRSO w wysokości maksymalnie 12%. Jeszcze lepiej jest obecnie w przypadku kart kredytowych. Tutaj maksymalne oprocentowanie wynosi także 10% + kilkadziesiąt złotych prowizji za obsługę roczną.

Karta Kredytowa Simplicity tani kredyt oprocentowanie

Co prawda banki próbują aktywizować klientów wprowadzając oprócz opłat rocznych także opłaty miesięczne za używanie karty kredytowej. Można ich uniknąć wykonując transakcje na odpowiednią kwotę. Ale od niedawna jest na rynku karta kredytowa bez opłaty rocznej. Jest to Karta Kredytowa Simplicity w CitiBanku. Oprocentowanie transakcji wynosi co prawda maksymalne 10% rocznie ale nie ma dodatkowych opłat w postaci opłaty rocznej i ubezpieczenia. Więc korzystając z Karty Kredytowej Simplicity otrzymamy tani kredyt w porównaniu ze standardową ofertą kredytów gotówkowych.

Karta Kredytowa Simplicity

Jest jeszcze jedna bardzo dobra wiadomość związana z Kartą Kredytową Simplicity. W ofercie specjalnej „Spłać zadłużenie kartą Citi Simplicity”, która trwa do 06.11.2015 r. można przenieść zadłużenie z obecnej karty kredytowej, limitu kredytowego czy kredytu gotówkowego na Kartę Kredytową Simplicity i skorzystać z oprocentowania 0% przez pierwsze 6 miesięcy. Co prawda maksymalna kwota takiego przelewu to 15.000 zł a prowizja za taki przelew to 3% (minimum 10 zł) ale i tak bardzo się to opłaca. W pierwszym roku więc RRSO wyniesie około 8%. I to bez żadnej łaski.

Czy są haczyki? Oczywiście. Z oferty mogą skorzystać osoby, które nie posiadają obecnie karty kredytowej w CitiBanku. O ile wykonując transakcje bezgotówkowe można korzystać z darmowego kredytu do 56 dni (miesiąc plus 25 dni na spłatę) spłacając całe zadłużenie w terminie to już transakcje gotówkowe to dodatkowy koszt w postaci 6% wartości transakcji. Czyli jeżeli wypłacimy gotówkę lub przelejemy pieniądze z Karty Kredytowej Simplicity na swój rachunek osobisty to zapłacimy za to jak za zboże. Nie warto też wykonywać za pomocą tej karty transakcji w walucie innej niż polskie złote – Citibank dolicza 5,80% prowizji za przewalutowanie. Najlepiej też wyłączyć od razu obsługę CitiPhone (6 zł miesięcznie). Innych pułapek nie ma.

Podsumowując – wykonując tylko transakcje bezgotówkowe nie zapłacimy za kredyt więcej niż 10% rocznie. A korzystając z oferty „Spłać zadłużenie kartą Citi Simplicity” może być trochę taniej. Kredyt na Karci Kredytowej Simplicity jest o wiele tańszy niż na szeroko reklamowanych kredytach gotówkowych. Wszystkich zainteresowanych Kartą Kredytową Simplicity zapraszam tutaj:

Karta Kredytowa Simplicity citibank tani kredyt oprocentowanie


Przypominam także o wciąż aktualnej promocji w Citibanku, w ramach której można za założenie karty otrzymać Tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 – szczegóły tutaj:

Karta Kredytowa Tablet citibank samsung

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.