Parki w Warszawie 85/8x – EKOpark

Cześć. Witam w kolejnym cyklu pt. Parki w Warszawie. W nawiązaniu do wyjaśnień zawartych w tym wpisie (na dole) kontynuuję swój cykl zwiedzania warszawskich parków i ogrodów. Sama końcówka października to odwiedzanie ostatnich, zaległych i przeoczonych z różnych względów parków w Warszawie. Tym razem wybór padł na znajdujących się na Ursusie nowy EKOpark.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie vel Tata na pełen etat.


EKOpark został otwarty w 2019 roku po modernizacji i przebudowie tych terenów zielonych. Bardzo tu łatwo trafić – to dosłownie 3 rzuty kamieniem od stacji PKP Ursus. To też jeden z parków, który jest słabo oznaczony na mapach Google i innych i jakoś mi do tej pory uciekł chociaż wcześniej o nim czytałem. Jest też mało informacji o nim więc tak naprawdę nie wiadomo gdzie się do końca zaczyna. Ja zacząłem od zadbanych widocznie terenów zielonych za przystankiem, lecz na których były tylko dzikie, wąskie ścieżki bez żadnych oficjalnych alejek. Chcąc nie chcąc przeszedłem się po tej części mijając tych, co wyprowadzają tutaj swoje psy. Widać, że trawa jest skoszona a teren ładnie uporządkowany. Niestety jesień już dosięgła mocno liście na drzewach.

Minąłem skatepark, pokrążyłem po ścieżkach mijając pozostawione, pocięte drzewa i po przejściu przez ulicę trafiłem już do części bardziej oficjalnej i odnowionej. Znajdziemy tutaj spory plac zabaw i wybieg dla psów, latarnie zasilane z paneli fotowoltaicznych, nowe ławki, sporo podestów, stylizowane śmietniki oraz alejki w formie naturalnej oraz drewnianych kładek. Znajdziemy tutaj swoistą kapsułę czasu czyli zakopany 100 lat temu kamień i odkopany niedawno. Jest też trochę starych i dużych drzew, na środku dominuje rozrośnięta bardzo mocno topola. Nie brakuje krzewów oraz nowych nasadzeń po ostatniej modernizacji EKOparku. Jest to faktycznie kolejny charakterystyczny i jedyny w swoim rodzaju park w Warszawie. W tym miejscu było już o wiele przyjemniej – EKOpark zajął mi ostatecznie fajne ponad 35 minut.

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 14 wybranych zdjęć a całość – 58 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/8iNZwh59cbq5bjYXA).


Główny spis parków tutaj. Wychodzę poza tę listę więc parków i ogrodów będzie więcej jak napisałem w wyjaśnieniu.

Więcej o warszawskich parkach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy tutaj.

Wyjaśnienie pomysłu, jak i ile parków zamierzam zwiedzić itp. we wpisie na samym dole tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.