Konto Oszczędnościowe na 3% do 20.000 zł w Banku Peako

Konto Oszczędnościowe na 3% do 20.000 zł w Banku Peako

Bank Pekao S.A., a właściwie Bank Polska Kasa Opieki S.A. nie rozpieszcza swoich klientów jeżeli chodzi o oprocentowanie depozytów. Kiepskie oprocentowanie (z reguły poniżej 1%) nie przeszkadza wielu osobom w trzymaniu w tym banku swoich oszczędności. Ale Bank Pekao od pewnego czasu próbuje zaktywizować swoich klientów. Pewien czas temu pojawiło się Konto Przekorzystne z łatwymi warunkami bezpłatności, a w ostatnich dniach pojawiło się Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% do kwoty 20.000 zł przez 12 miesięcy. Maksymalna stawka została ograniczona do kwoty 20.000 zł za to oferta nie kończy się po 3 czy 4 miesiącach, ale trwa równo rok. Konto Oszczędnościowe na 3% jest dostępne dla nowych i niektórych dotychczasowych klientów Banku Pekao. Promocja trwa do 29.09.2018 r.

Nowa propozycja Banku Pekao dotyczy nowych klientów, którzy w okresie promocji (do 29.09.2018 r.) posiadają lub założą Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe, zawrą pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe oraz jednocześnie w okresie od 01.06.2018 r. do 30.06.2018 r. nie były związane z Bankiem Pekao umową o rachunek bankowy albo miały nieaktywne rachunki. Można być posiadaczem konta w Banku Pekao w tym okresie, powinno być one nieaktywne – średnie miesięczne saldo na rachunku nie mogło być wyższe niż 50 zł.

Po spełnieniu tych warunków na nowo założonym Koncie Oszczędnościowym Bank Pekao naliczać będzie oprocentowanie w wysokości 3% do kwoty 20.000 zł przez 365 dni od daty jego założenia. Oprocentowanie standardowe i ponad 20.000 zł to raptem od 0,20% do 0,70%. Prowadzenie Konta Oszczędnościowego jest bezpłatne, bezpłatne są także wszystkie przelewy, ale tylko te zlecone w bankowości mobilnej Pekao. Każdy inna forma wypłaty to koszt 7 zł. Osoby, które maja dzieci w wieku 13 – 18 lat mogą także otworzyć Rachunek Oszczędnościowy dla dzieci Mój Skarb z oprocentowaniem 3% do kwoty 2.999,99 zł na 18 dni (oprocentowanie standardowe to 1,50%).

Konto Oszczędnościowe w promocji na 3% wymaga konta osobistego. Obecnie najkorzystniejsze konto osobiste w Banku Pekao to Konto Przekorzystne – darmowe po zasileniu kwotą 500 zł z zewnątrz oraz wykonaniu 1 transakcji bezgotówkowej/aplikacją mobilną PeoPay (osoby poniżej 26 roku życia nie muszą spełniać tego warunku). To duża zmiana bo dotychczas Bank Pekao miał tylko (mocno) płatne konta osobiste. Chyba fala odejść klientów zmusiła ten bank do zmiany strategii. Karta debetowa do Konta Przekorzystego może być jednocześnie kartą do konta w EUR, USD, GBP oraz CHF. Sprawia to, że za granicą nie płaci się dodatkowych spredów oraz prowizji. Do czerwca Bank Pekao zwracał 100 zł za zawarcie polisy OC w PZU oraz 100 zł za płatności za telefon, ale te promocje już się skończyły i nie zostały reaktywowane.


Konto Przekorzystne w Banku Pekao:
  • 0 zł za prowadzenie po zasileniu kwotą 500 zł i wykonaniu 1 transakcji bezgotówkowej (inaczej 6 zł).
  • 0 zł za kartę po zasileniu kwotą 500 zł i wykonaniu 1 transakcji bezgotówkowej (inaczej 3 zł).
  • Możliwość podpięcia karty pod konto w EUR, USD, GBP oraz CHF.
  • Bezpłatne wypłaty w bankomatach własnych.
  • Bezpłatne wypłaty w bankomatach obcych na całym świecie po spełnieniu warunków bezpłatności konta (inaczej 2% minimum 5 zł).
  • Przelewy internetowe za 0 zł ale już 20 groszy sms z autoryzacją.

REGULAMIN PROMOCJI „3% na Koncie Oszczędnościowym”.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.