Konto Oszczędnościowe Smart Procent w PLN, EUR, USD lub GBP w Banku Smart

smart procent październik 2015 konta oszczędnościowe bank smart opr

Aktualizacja 18.12.2015 r.

Bank Smart mocno promuje i rozwija ofertę swoich kont oszczędnościowych Smart Procent. Od początku w ofercie Banku Smart znajduje się bardzo dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe Smart Procent w polskich złotówkach. Po pewnym czasie do oferty Banku Smart zostało dołączone atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe Smart Procent w euro, a od kilku dni można założyć także Smart Procent w dolarach oraz w funtach. Nowe konta oszczędnościowe w Banku Smart to bardzo dobra propozycja dla zarabiających i oszczędzających w walutach obcych. Tym bardziej, że na początek Bank Smart oferuje promocyjne, bezkonkurencyjne oprocentowanie.


O koncie oszczędnościowym Smart Procent w PLN pisałem niejednokrotnie. To bardzo dobra oferta, która stale zajmuje czołowe miejsce z moich rankingach kont oszczędnościowych. Obecnie nowi klient mogą otrzymać oprocentowanie w wysokości 2,80% do kwoty 50.000 zł oraz 2% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Oprocentowanie Smart Procent w PLN różni się w zależności od tego, kiedy staliśmy się klientami Banku Smart. Oferta dla nowych klientów wcale nie jest o wiele lepsza niż dla dotychczasowych klientów.

Smart Procent w PLN – aktualne oprocentowanie:

 • Dla klientów otwierających Smart Procent od 18.11.2015 r.:

  • Do kwoty 50.000 zł – 2,80%.
  • Nadwyżka ponad 50.000 zł – 2%
 • Dla klientów otwierających Smart Procent od 12.02.2015 r. do 17.11.2015 r.:

  • Do kwoty 50.000 zł – 2,60%.
  • Nadwyżka ponad 50.000 zł – 2%.
 • Dla klientów otwierających Smart Procent do 11.02.2015 r:

  • Do kwoty 50.000 zł – 2,60%.
  • Od 50.000 zł do 100.000 zł – 2,30%.
  • Nadwyżka ponad 100.000 zł – 2%.

Więcej o ofercie Banku Smart dla oszczędności w złotówkach można poczytać tutaj.


smart procent październik 2015 konta oszczędnościowe bank smart

Pewną nowością są pozostałe konta oszczędnościowe w Banku Smart. Można otworzyć Smart Procent w EUR, USD oraz GBP. Oprocentowanie tych kont oszczędnościowych jest praktycznie bezkonkurencyjne, co widać w moim ostatnim rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Początkowo można było założyć tylko Smart Procent w EUR, od kilku dni można także założyć Smart Procent w USD oraz GBP.

Smart Procent w EUR – aktualne oprocentowanie:

 • Do kwoty 10.000 EUR – 0,50%.
 • Nadwyżka ponad 10.000 EUR – 0,30%.

Smart Procent w USD – aktualne oprocentowanie:

 • Do kwoty 5.000 USD – 1%.
 • Nadwyżka ponad 5.000 – 0,50%.

Smart Procent w GBP – aktualne oprocentowanie:

 • Do kwoty 5.000 GBP – 1%.
 • Nadwyżka ponad 5.000 GBP – 0,50%.

Promocyjne oprocentowanie dla kont oszczędnościowych w USD oraz GBP obowiązuje przez 4 miesiące – do 18.02.2016 r. Później oprocentowanie będzie takie same jak dla Smart Procent w EUR. Takie oprocentowanie właściwie deklasuje konkurencję (nawet te standardowe). Niektórzy mogą się dziwić taką ofertą dla walutowych kont oszczędnościowych. Ale pracowałem w banku i niejednokrotnie otwierałem lokaty walutowe – nieraz na dosyć spore kwoty.

Kwota 5.000 dolarów ulokowana na rok na oprocentowaniu 1% da 40,50 usd odsetek (w złotówkach da to około 155 zł). Po odjęciu podatku oczywiście – kwota jak dla mnie nie do pogardzenia. A wiele osób trzyma swoje oszczędności w walutach na nieoprocentowanych kontach walutowych. A to błąd. Nowa oferta Banku Smart to bardzo dobra wiadomość dla oszczędzających w walutach.

Co prawda aby otworzyć konto oszczędnościowe Smart Procent w EUR, GBP czy USD należy posiadać najpierw konto osobiste Smart Konto w EUR, GBP czy USD. Ale to nie problem ponieważ wszystkie konta w Banku Smart są bezwarunkowo bezpłatne – nie płaci się opłaty miesięcznej ani za konto ani za obsługę karty debetowej. Zakładając Smart Konta w EUR, USD czy GBP otrzymujemy bezpłatne wypłaty w bankomatach za granicą. Dodatkowo wypłacając z konta walutowego nie ponosimy żadnych kosztów przewalutowania. Koszt przelewu europejskiego (SEPA) to 0 zł, a przelewu zagranicznego (SWIFT) to odpowiednio 3 EUR, 2,50 GBP i 4 USD. Innych ukrytych opłat nie ma. No może poza opłatą za obsługę Polecenia Zapłaty (5zł), która kuję mnie od samego początku…

Zasilić konta oszczędnościowe można jedynie poprzez przelew z innego banku – Bank Smart jest bankiem internetowym i nie posiada swoich placówek. Wpłata i wypłata odbywa się na zasadzie przelewu z/do innego banku. Pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym na Smart Konto jest bezpłatny, każdy kolejny to koszt (w przeliczeniu) około 5 zł. I to właściwie wszystko na temat opłat w Banku Smart.

Dotychczasowi klient Banku Smart mogą otworzyć konta Smart Procent poprzez złożenie wniosku w bankowości internetowej. Nowi klienci Banku Smart mogą otworzyć Smart Procent poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku na 1 grosz, 1 euro, 1 funt lub 1 dolar lub poprzez kuriera. Najwygodniejsze wydaje się otwarcie Smart Kont w złotówkach a później otwarcie pozostałych interesujących nas kont przez bankowość internetową.

Bank Smart smart procent


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.