Ranking lokat krótkoterminowych – czerwiec 2014

Ranking lokat krótkoterminowych

Po raz trzeci prezentuję ranking lokat krótkoterminowych. Ranking będę starał się publikować na tej stronie regularnie ok. 10-tego każdego miesiąca. Oczywiście najlepsze oferty na krótkie okresy nadal będą regularnie przedstawiane, ranking lokat krótkoterminowych będzie  pewnego rodzaju podsumowaniem najlepszych ofert lokat bankowych na krótki okres, czyli od 3 do 6 miesięcy.

W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Dla takich lokat stworzony jest przegląd lokat na start, tak jak ranking kont oszczędnościowychranking lokat długoterminowych i ranking lokat walutowych. Dla przejrzystości rankingu pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Także minimalna kwota lokaty musi wynosić minimum 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty.

Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:

Od ostatniego miesiąca nie nastąpiło dużo zmian. Stawkę dosyć mocno podbił BIZ Bank, czyli nowe wcielenie FM Banku. Lokata z oprocentowaniem 3,90% na 6 miesięcy dostępna dla wszystkich klientów zostawia w tyle konkurentów. Bardzo dobrą ofertę dla nowych środków ma także Meritum Bank. Poza tym tak jak poprzednio dużo banków proponuje lokaty na 3,5% – 3,75% dla nowych środków. Nie ma więc co trzymać pieniędzy na marnym procencie w „starym” banku, gdzie mamy konto osobiste. Jak już pisałem dla większych zysków naprawdę warto założyć wysoko oprocentowaną lokatę, szczególnie, że w większości przypadków możemy wszystko załatwić przez internet.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.