Lokata Happy oraz Lokata FAIR PLAY w Idea Banku

IDEA BANK

Witam kolejny raz na blogu, w którym opisuję najciekawsze propozycje i rozwiązania dotyczące oszczędzania i inwestowanie w bezpieczny sposób. Dzisiaj poddane analizie zostaną dwie propozycję lokat w Idea Banku – Lokata Happy na 4,5% dla nowych klientów oraz Lokatę FAIR PLAY, która takich ograniczeń nie ma. W więc szczegóły.

  • Lokata Happy to lokata z oprocentowaniem 4,5% na 3 miesiące. Jest ona kierowana dla nowych klientów, którzy do tej pory nie byli stroną żadnej umowy z bankiem. Lokata zakładana jest na kwotę od 1.000 zł do 10.000 zł. W przypadku zerwania lokaty w trakcie trwania nie dostajemy żadnych odsetek. Ograniczeniem jest także to, że można założyć tylko jedną Lokatę Happy. Szczegóły i możliwość założenia tutaj.
  • Lokata FAIR PLAY z oprocentowaniem 3,6% na 12 miesięcy. Ta oferta jest kierowana do nowych jak i obecnych klientów banku. Minimalna kwota lokaty to 1.000 zł, maksymalna 1.000.000 zł. Oprócz w miarę wysokiego oprocentowania lokata ma jeszcze jedną zaletę rzadko spotykaną na rynku lokat. A mianowicie bank wynagradza lojalność klientów. Zrywając lokatę w czasie pierwszych 3 miesiącach trwania nie otrzymamy żadnych odsetek. Zrywając lokatę po 3 miesiącach otrzymamy odsetki w wysokości 3,4% za całość okresu trwania lokaty. Analogicznie zrywając lokatę po 6 miesiącach otrzymamy odsetki w wysokości 3,5%. Dotrzymując okresu 12 miesięcy otrzymamy oprocentowanie 3,6%. Szczegóły i możliwość założenia tutaj.

Obie propozycje wydają się bardzo ciekawe. Lokata Happy to typowa lokata na start aby zachęcić nowych klientów do rozpoczęcia współpracy z bankiem. Maksymalna kwota jaką możemy zainwestować to jedynie 10.000 zł ale warto rozważyć tą inwestycje. Po tym okresie możemy po prostu poszukać innych rozwiązać. Lokata FAIR PLAY jest długoterminowym rozwiązaniem. Niewątpliwa zaleta tej lokaty to gwarantowane oprocentowanie już 3,4% po 3 miesiącach. Jeśli zachodzi konieczność likwidacji lokaty i wypłaty środków dostajemy całkiem przyzwoite oprocentowanie porównywalne do oprocentowania najlepszych lokat na rynku dla 3 i 6 miesięcy. Próżno szukać takich propozycji w innych bankach.

Do otwarcia lokat nie potrzebne jest posiadanie konta w Idea Banku. Choć akurat konto osobiste w Idea Banku jest bezwarunkowo bezpłatne. Należy pamiętać też, że lokaty odnawiają się automatycznie po zakończeniu na nowy okres na warunkach lokaty standardowej. Należy pilnować terminów. Odsetki dopisują się po zakończeniu lokaty, także w przypadku Lokaty FAIR PLAY.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj po przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.