Lokata Procentująca w Eurobanku

lokata procentująca eurobank

Eurobank od dłuższego czasu nie rozpieszcza oprocentowaniem swoich lokat. Ale od wczoraj w Eurobanku dostępna jest 3-miesięczna Lokata Procentująca z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł oraz 3% dla kwoty od 10.000 zł do 50.000 zł. Dodatkowo Lokata Procentująca może odnowić się na kolejny okres z jeszcze wyższym oprocentowaniem. Warunkiem jest aktywne używanie konta osobistego w Eurobanku. Oferta przeznaczona jest tylko dla nowych klientów*, którzy od 01.06.2014 r. nie posiadali w tym banku konta osobistego. Oferta ważna jest (była) do 31.07.2015 r.

Lokatę Procentującą można otworzyć tylko w placówkach Eurobanku – promocja trwa(ła) do 31.07.2015 r. Oprocentowanie wynosi 4% do kwoty 10.000 zł oraz 3% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Minimalna kwota Lokaty Procentującej to 200 zł, maksymalna to 50.000 zł. Jeden klient może założyć tylko jedną taką lokatę na promocyjnym oprocentowaniu. Lokata Procentująca może się odnowić na takich samych warunkach na kolejny okres po zaksięgowaniu i rozliczeniu na koncie osobistym co najmniej 9 transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 600 zł (łącznie). Rozliczenie transakcji musi nastąpić na 5 dni przed odnowieniem Lokaty Procentującej.

Lokata Procentująca może się także odnowić na jeszcze lepszych warunkach – z oprocentowaniem 5% do kwoty 10.000 zł oraz 4% dla kwoty od 10.000 zł do 50.000 zł. Warunkiem podwyższonego oprocentowania jest przelew na nowo otwarte konto chociaż raz dochodu z tytułu umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, emerytury lub renty w wysokości co najmniej 500 zł. Więc oprocentowanie Lokaty Procentującej w kolejnym okresie może być jeszcze lepsze.

lokata procentująca eurobank oprocentowanie

Jeżeli nie spełnimy tego warunku to Lokata Procentująca odnowi się na standardowym oprocentowaniu (obecnie to 1,35% – 1,45% w zależności od ulokowanej kwoty). Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby po pierwszym lub drugim promocyjnym okresie Lokatę Procentującą po prostu zerwać. Do lokaty można otworzyć Konto Standard, które będzie bezpłatne jeżeli będziemy posiadali w Eurobanku także lokatę.

Podsumowując Lokata Procentująca to bardzo ciekawa propozycja. Co prawda warunek bycia nowym klientem dyskwalifikuje ją z mojego rankingu lokat krótkoterminowych, ale z drugiej strony nowi klienci mogą ulokować do 10.000 zł na 4%. Jeżeli zdecydujemy się ulokować maksymalną kwotę – 50.000 zł – to oprocentowanie wyniesie 3,20%. A jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na przelanie na konto w Eurobanku choćby części swojego dochodu to oprocentowanie w kolejnym okresie może wynieść odpowiedni 5% i 4,20%. Szczególnie kusi oprocentowanie na kolejny 3-miesięczny okres. Szkoda tylko, że nie można załatwić wszystkiego przez internet ale dla takiej oferty można się pofatygować do placówki Eurobanku.


Oprocentowanie pozostałych lokat w Eurobanku nie jest zbyt wysokie. Stawka 2% obowiązuje dopiero dla lokat na 18 miesięcy. Maksymalne oprocentowanie to 2,30% dla lokaty na 48 miesięcy. Można znaleźć bez problemu lepsze oferty. Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego PROgres też nie jest rewelacyjne – najwyższa stawka to 1,70% dla kwoty powyżej 50.000 zł. Najlepszą więc ofertą bezsprzecznie jest Lokata Procentująca. Eurobank zastosował unikalny sposób na przyciągnięcie nowych klientów depozytowych – premiuje ich po prostu za aktywność. Może się to udać.


* Na takich samych warunkach prowadzona jest Lokata Nowy Start dla klientów, którzy w ciągu ostatniego roku posiadali rachunek osobisty ale nie wykazali żadnej aktywności:nie wykonali żadnej transakcji, nie przelewali wynagrodzenia oraz rachunek nie służył do obsługi konta oszczędnościowego, lokaty, kredytu czy limitu kredytowego.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.