Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2015

Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2015

Witam. Tym razem w Dniu Dziecka publikuję najpopularniejszy i najbardziej doceniany na mojej stronie ranking lokat krótkoterminowych. Czerwiec jest kolejnym miesiącem w którym oprocentowanie lokat krótkoterminowych nie przekracza 3%. Wyjątkiem jest Lokata Plan Depozytowy na 80 dni w Toyota Banku. Choć w zeszłym miesiącu przez pewien czas dostępne były: Lokata Internetowa w Plus Banku oraz Lokata Bezkonkurencyjna w Idea Banku z oprocentowaniem sporo wyższym niż 3%. Może i czerwiec będzie miesiącem w którym takie perełki będą się pojawiały. Na pewno będę pisał o tym na mojej stronie. Jak zwykle zachęcam także do zapoznania się z rankingiem kont oszczędnościowych oraz z rankingiem lokat długoterminowych. Zapraszam także do przejrzenia nowego zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat, które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient.


Ranking na bieżącą aktualizowany


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:


Od kilku miesięcy lider jest tylko jeden. Pomimo obniżenia w pewnym momencie Lokaty Plan Depozytowy na 80 dni do 3,25% to nadal najlepsza lokata krótkoterminowa. Poza tym oprocentowanie najlepszych lokat waha się w granicach od 2,80% do 2,90%. To mało i dużo. Oprocentowanie swoich lokat podniósł Idea Bank – może nie deklasuje konkurencji jak to bywało kilka miesięcy temu, ale oprocentowanie Lokat w Idea Banku jest bardzo wysokie. Widocznie przez te kilka tygodniu dużo pieniędzy wyciekło z tego banku i oprocentowanie musiało pójść w górę. Ale nas to akurat może tylko cieszyć.


** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany w lokatach:

 • 02.06 – Obniżenie oprocentowania lokat internetowych w Getin Banku, Getin Online oraz Open Online oraz powrót Lokaty w Chmurach.
 • 02.06 – Obniżenie oprocentowania lokat w BOŚ Banku.
 • 02.06 – Obniżone zostało także oprocentowanie lokat standardowych w Getin Banku.
 • 02.06 – Pojawiła się Lokata Nowy Zysk w Getin Banku oraz Open Online.
 • 05.06 – Zmiana oprocentowania lokat w Raiffeisen Polbanku.
 • 08.06 – Zmiana oprocentowania Smart Lokat oraz Lokat BIZ PRO.
 • 18.06 – Zniknęła EKOlokata Specjalna a pojawiła się EKOlokata Wysoko Procentująca w BOŚ Banku.
 • 19.06 – Do oferty Idea Banku powróciła Lokata Bezkonkurencyjna.
 • 22.06 – Pojawiła się Lokata na 2,75% w mBanku.
 • 22.06 – Zniknęła Lokata Bezkonkurencyjna a pojawiła się Lokata(y) Zyskująca w Idea Banku.
 • 24.06 – Uzupełniłem informacje o 6-miesięczną wersję Lokaty Cloud.
 • 29.06 – Skończyła się pula dostępny Lokat na 2,75% w mBanku.

4 Komentarze

 1. Sprawdzam ofert wlasnie lokat krotkoterminowych…na stronie bzwbk widzialem jeszcze lokate mobilna na 4 miesiace z oprocentowaniem 2.5%
  tutaj w zestawieniu jej nie ma
  pozdrawiam

 2. Oprocentowanie tej lokaty w mBanku nie powala – 2% – jest po prostu za niskie.

  Co do Lokaty Mobilnej – uzupełniłem informacje – nie wiem dlaczego myślałem, że jest do 10.000 zł. Zresztą uzupełniłem informacje nie tylko o tej lokacie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.