Nowa R-Lokata oraz Lokata Lojalny Bank w Raiffeisen Polbanku

r-lokata raiffeisen Polbank

Aktualizacja 25.09.2015 r.

Kilka dni temu pisałem o promocji Wymarzonego Konta Osobistego w Raiffeisen Polbanku, dzięki której za otwarcie tego konta można otrzymać 55 zł, a za otwarcie Lokaty Mobilnej dodatkowe 10 zł. Ta promocja została już zakończona a ja otrzymałem już premię.. Ale nadal w ofercie Raiffeisen Polbanku znajdują się także dwie bardzo dobre 3-miesięczne lokaty: R-Lokata oraz Lokata Lojalny Bank, obie z oprocentowaniem 2,75%. Jednak od początku września Raiffeisen Polbank obniżył oprocentowanie swoich lokat. W świetle ostatnich zmian stóp procentowych to nadal jedne z lepszych obecnie lokat na rynku.

R-Lokata na stałe znajduje się w ofercie Raiffeisen Polbanku. R-Lokata dostępna jest jedynie dla nowych klientów i/lub nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad łączne saldo klienta na wszystkich rachunkach oraz lokatach (zarówno indywidualnych jak i wspólnych) obliczona na koniec 25-tego dnia miesiąca, poprzedzający miesiąc zawarcia umowy o R-Lokatę.

R-Lokatę można aktualnie otworzyć na:

  • 3-miesiące z oprocentowaniem 2,40%.
  • 6-miesięcy z oprocentowaniem 2,50%.
  • 3-miesiące z oprocentowaniem 0,35% od kwoty 1.000 euro do 50.000 euro.
  • 3-miesiące z oprocentowaniem 0,50% od kwoty 1.000 usd do 50.000 usd.

R-Lokata dostępna jest jedynie w placówkach Raiffeisen Polbanku. Każdy klient może otworzyć dowolną ilość R-Lokat, lecz ich łączna kwota nie może przekroczyć 500.000 zł (oraz odpowiednio 50.000 euro oraz 50.000 usd). Kwota minimalna to 3.000 zł. Zerwanie R-Lokaty przed terminem powodu utratę naliczonych odsetek.

Nowością w Raiffeisen Polbanku jest Lokata Lojalny Bank. Jest to także 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 2,60% oraz 6-miesięczna z oprocentowaniem 2,65%. Na obu lokatach można ulokować od 3.000 zł do 100.000 zł. Lokata Lojalny Bank dostępna jest jedynie dla klientów przelewających na konto osobiste swoje wynagrodzenie, lub otworzą takie konto i podpiszą w placówce dyspozycję przelewu wynagrodzenia. Lokatę Lojalny Bank można otworzyć tylko w placówkach Raiffeisen Polbanku po podpisaniu Regulaminu Oferty Specjalnej Lojalny Bank.

Poza tym można otworzyć poprzez aplikację mobilną 3-miesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem obniżonym ostatnio do 2,85% od kwoty 1.000 zł do 10.000 zł. Użytkownicy bankowości internetowej mogą także otworzyć 3-miesięczną lub 6-miesięczną e-Lokatę z oprocentowaniem odpowiednio 2% i 2,20%. Obie e-Lokaty można otworzyć na kwotę od 3.000 zł do 100.000 zł – nie ma obowiązku lokowania nowych środków. Pozostała oferta lokat w Raiffeisen Polbanku nie jest godna uwagi – oprocentowanie 9-miesięcznej lokaty zostało obniżone z 2,50% do 1,70%.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.