Parki w Warszawie 86/8x – Park Enklawa

Cześć. Witam w kolejnym cyklu pt. Parki w Warszawie. W nawiązaniu do wyjaśnień zawartych w tym wpisie (na dole) kontynuuję swój cykl zwiedzania warszawskich parków i ogrodów. Jak już wspomniałem wcześniej sama końcówka października to odwiedzanie ostatnich, zaległych i przeoczonych z różnych względów parków w Warszawie. A żeby do nich dotrzeć muszę pojechać tylko w jedno konkretne miejsce. I tak trafiłem do małego kameralnego parku – Parku Enklawa.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie vel Tata na pełen etat.


Park Enklawa znajduje się na Mokotowie w pewnej oddali od stacji Metro Wilanowska. Powstał ponad 2 lata temu (w 2021) roku i został chyba wybudowany przez dewelopera jako dodatek do osiedla mieszkaniowego. Dotarłem tutaj drogą na skróty przez chaszcze, nieużytki, pola i lubianą przeze mnie warszawską skarpę. Park Enklawa jest tak naprawdę malutki. Znajdziemy tutaj staw, mostek, trochę krzewów i kwiatów, nowo nasadzone drzewa (te starsze to albo w tle albo na krańcu Parku Enklawa) i jedną główną alejkę z pewnymi odnogami. Jak na porę i wielkość było tutaj sporo osób. Trochę straszą dźwigi z pobliskiej budowy ale na pewno się to za jakiś czas zmieni. Spędziłem tutaj niecałe 10 minut i już drogą asfaltową oraz chodnikami trafiłem z powrotem do metra.

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 8 wybranych zdjęć a całość – 20 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/iGjovFNdiwrDanZ1A).


Główny spis parków tutaj. Wychodzę poza tę listę więc parków i ogrodów będzie więcej jak napisałem w wyjaśnieniu.

Więcej o warszawskich parkach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy tutaj.

Wyjaśnienie pomysłu, jak i ile parków zamierzam zwiedzić itp. we wpisie na samym dole tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.