Parki w Warszawie 83/8x – Park Bartłomieja

Cześć. Witam w kolejnym cyklu pt. Parki w Warszawie. W nawiązaniu do wyjaśnień zawartych w tym wpisie (na dole) kontynuuję swój cykl zwiedzania warszawskich parków i ogrodów. Kolejny mały park, który dotychczas przeoczyłem, a który pod koniec października postanowiłem zwiedzić jest leżący na Mokotowie, dokładniej Służewie, Park Bartłomieja.


Wszystkie wpisy o parkach można znaleźć tutaj w moim cyklu Parki w Warszawie vel Tata na pełen etat.


Próżno szukać informacji o Parku Bartłomieja na stronach internetowych poza jednym wyjątkiem. Kiedy powstał i jak nie wiadomo. Można tylko znaleźć informacje skąd się wzięła nazwa ulicy i pewnie też patrona parku. W każdym razie jest on schowany pomiędzy blokami a szkołą. Ale jest bardzo mały akurat na 12 minut i to naciągane bo szedłem także bokami. Drzewa są tutaj już bardziej parkowe, wiekowe i rozłożyste, liście mocno leciały z drzew. Można się przejść kilkoma alejkami z kostki z jednym wyjątkiem. Centralna część Parku Bartłomieja to zabytkowa kapliczka sprzed ponad 150 lat i unikalne, nietypowe drzewo rosnące obok kapliczki. W środku znajduje się na miękkiej nawierzchni plac zabaw oraz urządzenia siłowni plenerowe. Krótka wizyta i szukałem podwózki do metra bo to już 3 godziny odkąd Lila spała…

Jako, że skończyło mi się miejsce na serwerze przez pomysł Parki w Warszawie poniżej ponad 13 wybranych zdjęć a całość – także 13 zdjęć z wizyty – jeżeli kogoś interesuje i ktoś to czyta w galerii google tutaj (https://photos.app.goo.gl/q8NqcwnadgucfBaMA).


Główny spis parków tutaj. Wychodzę poza tę listę więc parków i ogrodów będzie więcej jak napisałem w wyjaśnieniu.

Więcej o warszawskich parkach administrowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy tutaj.

Trochę profesjonalnie o tym parku tutaj.

Wyjaśnienie pomysłu, jak i ile parków zamierzam zwiedzić itp. we wpisie na samym dole tutaj.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.