Zasmakuj w Oszczędzaniu czyli Konto Oszczędnościowe na 2,50% oraz 200 zł za przeniesienie konta w Credit Agricole

credit agricole 200 zł za przeniesienie konta

W Credit Agricole pojawiła się nowa promocja dotycząca konta oszczędzającego. Obecnie nowi klienci Credit Agricole otwierający konto oszczędnościowe Rachunek Oszczędzam razem z kontem osobistym otrzymują oprocentowanie 2,50% do kwoty 50.000 zł przez 4 miesiące. Promocję można połączyć z akcją Przenieś konto II i otrzymać dodatkowe 100 zł lub akcją Polacy wybierają Credit Agricole i otrzymać z kolei 200 zł za przeniesienie konta z innego banku. Promocja Przenieś konto II trwa do odwołania, a promocja dot. konta oszczędnościowego oraz premii 200 zł za przeniesienie konta trwają do 31.03.2018 r.

O ofercie specjalnej Na start nie ma zbyt wiele informacji. Jedynie takie, że zakładając w Credit Agricole konto osobiste możemy otrzymać na rachunku oszczędnościowym Rachunek Oszczędzam oprocentowanie w wysokości 2,50% do kwoty 50.000 zł przez 4 miesiące od daty założenia konta osobistego. Niestety mimo wielu chęci nie udało mi się dokopać do regulaminu promocji. Akcja dotyczy całkowicie nowy klientów Credit Agricole, którzy do tej pory nie mięli w tym banku konta osobistego*. A przynajmniej tak mówi zapis na stronie (treść poniżej). Na Rachunku Oszczędzam obowiązuje kwartalna kapitalizacja odsetek, jedna bezpłatna wypłata w miesiącu i… to wszystko bo po okresie promocji Rachunek Oszczędzam nie łapie się do mojego rankingu kont oszczędnościowych (oprocentowanie poniżej 1,50%).


Akcję można łączyć z promocją Polacy wybierają Credit Agricole i otrzymać 200 zł za przeniesienie konta osobistego. Program dotyczy tych klientów Credit Agricole, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed otwarciem konta nie posiadali w tym banku konta osobistego w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy. Aby przystąpić do akcji należy pojawić się w jednym z oddziałów Credit Agricole w celu złożenia wniosku o zamknięcie konta w innym banku. „Stary” bank musi zaakceptować wniosek o zamknięcie rachunku. Z listą banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunku można zapoznać się tutaj. Można założyć 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM.

Polacy wybierają Credit Agricole – przenieś konto – warunki promocji:

 • Otwarcie konta wraz kartą debetową, z bankowości internetową i wyciągami elektronicznymi.
 • Złożenie wniosku z pełnomocnictwem o zamknięcie konta w innym banku.
 • Zapewnienie stałych wpływów.

Za spełnienie warunków zapewnienia stałych wpływów uznaje się jeżeli wypełnimy i podpiszemy zlecenie przekazywania środków oraz wskażemy instytucję przekazującą wynagrodzenie, która ma być powiadomiona o zmianie rachunku. Należy także w trzech kolejnych miesiącach, następujących po miesiącu otwarcia konta zapewnić wpływy w kwocie nie mniejszej niż w zleceniu przekazywania środków i kwocie nie mniejszej niż 3.000 zł. To spore wymagania ale otrzymuje się w zamian premie w wysokości 200 zł.

Wniosek o konto można złożyć przez internet ale aby złożyć pełnomocnictwo do zamknięcia konta w poprzednim banku musi zostać złożone w dniu zawarcia z Credit Agricole umowy lub w ciągu 7 dni od daty pierwszej wizyty w oddziale banku. Ważne aby podpis na wniosku zgadzał się ze wzorem złożonym w banku, w którym konto musi zostać zamknięte. Premia 200 zł wpłynie na koniec następnego miesiąca, po miesiącu spełnienia wszystkich warunków promocji (m.in. wpływów w 3 kolejnych miesiącach). Osoby przelewające na konto kwotę 1.500 zł ale mniej niż 3.000 zł mogą w ramach  promocji Przenieś konto II otrzymać trochę mniej, bo 100 zł premii. A żeby jeszcze bardziej skomplikować można otrzymać do 500 zł za polecenia kont w Credit Agricole (50 zł za jedno polecenie). credit agricole 200 zł za przeniesienie konta


Stawki na lokatach terminowych w Credit Agricole nie powalają. Sensowne oprocentowanie zyskuje się dopiero na rok dla Lokaty Mobilnej – 1,60% dla starych środków i 2% dla nowych środków. Na 2 lata otrzymuje się oprocentowanie odpowiednio 1,80% oraz 2,20% a dla 3 lat oprocentowanie wynosi już 2,30% i 2,50%. Dodatkowo w ciągu 6 miesięcy od daty otwarcia konta można skorzystać z promocji Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA i otworzyć Lokatę w Ofercie Powitalnej na 60 dni z oprocentowaniem 3%. Należy zadeklarować i przelewać na konto co najmniej 500 zł miesięcznie. A Lokata Lojalni Zyskują (w aplikacji mobilnej) na rok daje oprocentowanie w wysokości 1,80%. Nadal niewiele.


Konto PROSTOoszczędzające PLUS to:

 • 0 zł za prowadzenie przy wpływach minimum 1.500 zł miesięcznie (inaczej 9,90 zł).
 • 0 zł za kartę płatniczą przy wpływach na poziomie minimum 1.500 zł miesięcznie i obrocie gotówkowym na poziomie minimum 500 zł miesięcznie (inaczej 7,90 zł).
 • 0 zł za wszystkie przelewy.
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.

1 Konto to:

 • 0 zł za prowadzenie dla klientów do 27-roku życia.
 • 0 zł za kartę płatniczą przy obrocie gotówkowym na poziomie minimum 1 zł miesięcznie (inaczej 2,90 zł).
 • 0 zł za wszystkie przelewy.
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronetu, BZ WBK oraz umiejscowionych w Credit Agricole.

Konta PROSTOoszczędzającego to:

 • 4,90 zł za prowadzenie miesięcznie.
 • 3,90 zł za kartę płatniczą miesięcznie.
 • 0 zł za wszystkie przelewy.
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów umiejscowionych w Credit Agricole.

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM to:

 • 0 zł za prowadzenie przy wpływach minimum 10.000 zł miesięcznie (inaczej 14,90 zł).
 • 0 zł za kartę płatniczą miesięcznie.
 • 0 zł za wszystkie przelewy.
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce.

*Oferta specjalna „Na start” dotyczy Rachunku Oszczędzam w ramach kont dla osób fizycznych otwartych w okresie od 14.02.2018 r. do 31.03.2018 r. (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego oraz kont klientów, którzy przed 14.02.2018 r. byli posiadaczami konta dla osób fizycznych w Banku Credit Agricole lub otworzyli kolejne konto w okresie obowiązywania Oferty specjalnej).


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.