Ranking lokat krótkoterminowych maj 2017

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych maj 2017

Witam. Jest długi weekend majowy, ale jak wiadomo blogerzy wolnego nie mają. A skoro wolnego nie mam to pora na najnowszy ranking lokat krótkoterminowych maj 2017. W kwietniu sporo się działo w przypadku lokat krótkoterminowych. Najpierw pojawiło się sporo dobrych propozycji, później królowały już tylko mocne spadki oprocentowania. Nie ma już lokat krótkoterminowych na 2,50% czy 2,40%. Najlepszą lokatą krótkoterminową jest nadal Lokata Plan Depozytowy na 160 dni w Toyota Banku z oprocentowaniem już tylko 2,25%. Oprocentowanie w wysokości 2% staje się już wielką rzadkością. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych maj 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Już tylko 5 banków oferuje stawkę w wysokości co najmniej 2%. I z wielką rzadkością niewiele ponad 2%. Oprocentowanie spadło praktycznie wszędzie – w Toyota Banku, Inbanku, Nest Banku czy Idea Banku. Nie mówiąc już o innych, mniej ważnych bankach. W świetle ostatnich zmian Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk na 1,80% w Plus Banku wydaje się być bardzo dobrą propozycją. Oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych ledwo sięga inflacji. I pewnie niezbyt szybko się to zmieni…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


 Zmiany:

  • 24.05 – Większa aktualizacja rankingu o bardzo dobre lokaty w Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.