Lokata Amerykańska w BGŻ Optimie

lokata amerykańska

Witam. Kilka dni temu pisałem o 4-miesięcznej Lokacie Cyfrowy Zysk w Idea Banku, która daje szansę na wypracowanie oprocentowania w wysokości 4%. Kilka dni temu pojawiła się w BGŻ Optimie Lokata Amerykańska, czyli 24-miesięczna lokata strukturyzowana oparta na kursie USD/PLN z szansą na oprocentowanie do 3%. To kolejna propozycja lokaty opartej na kursie naszej waluty do euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego. Oferta jest ważna do 31.01.2017 r.

Lokata Amerykańska – najważniejsze cechy:
  • 24-miesięczny okres inwestycji.
  • Okres subskrypcji do 31.01.2017 r.
  • Okres trwania inwestycji do 01.02.2017 r. do 01.02.2019 r.
  • Oprocentowanie w czasie subskrypcji – 1,70%.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału.
  • Minimalna kwota inwestycji – 4.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych oraz za rezygnację.
  • Dla osób w wieku 18 – 65 lat.
  • Tylko dla posiadaczy konta w BGŻ Optimie.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Amerykańska oparta jest na kursie USD/PLN. W dniu 01.02.2017 r. zostanie ustalona wartość początkowa USD/PLN. Następnie na koniec każdego miesiąca (lub na początku kolejnych) będzie odczytywana wartość kursu USD/PLN. W każdym dniu obserwacji, w którym kurs USD/PLN będzie zawierał się w przedziale <-10 groszy do +55 groszy> w porównaniu do wartości początkowej zostanie naliczone 1/24 oprocentowania w wysokości 6%. Maksymalne oprocentowanie – 3% w skali roku – zostanie naliczone pod warunkiem utrzymywania się kursu w pożądanym przedziale w każdym w 24 dni obserwacji.

lokata amerykańska

Jeżeli w dniu obserwacji kurs USD/PLN wykroczy poza przedział, to część oprocentowania za tą obserwację nie zostanie naliczone. Kurs nie może spać niżej niż 10 groszy i nie może wzrosnąć więcej niż 55 groszy. Jak widać strategi zakłada raczej umiarkowane osłabienie naszej waluty. W przypadku wcześniejszego zerwania Lokaty Amerykańskiej oprocentowanie nie jest naliczane. Ale także nie ma opłaty za rezygnację, ja to jest w przypadku innych lokat. I właściwie to wszystko. Tylko jest jedno ale.

Jak można sprawdzić w moim rankingu lokat długoterminowych bez problemu (czyli nawet bez posiadania konta osobistego) da się założyć standardową lokatę dwuletnią z oprocentowaniem 2,75%. To tylko o 0,25% mniej w skali roku i 0,50% mniej w skali dwóch lat ale za to oprocentowanie pewne. Tyle daje Lokata Stabilna w Idea Banku. A na Lokacie Fair Play otrzymamy oprocentowanie trochę mniejsze – 2,50% w skali roku (5% w skali dwóch lat) ale za to po 13 miesiącach możemy ją zerwać z zachowaniem oprocentowania w wysokości 2%. Więc chyba nikt mi nie wmówi, że Lokata Amerykańska w BGŻ Optimie to dobra propozycja…


O pozostałych lokatach w BGŻ Optimie pisałem tutaj. Standardowo nowych klientów BGŻ Optimy (lub po odbyciu 12 miesięcy karencji) zapraszam do założenia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej, z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem naliczonych odsetek, oprocentowaniem 3%, do kwoty 20.000 zł tutaj:

lokata amerykańska


Warunki subskrypcji Lokaty Inwestycyjnej Lokata Amerykańska oferowanej przez Pion Bankowości Internetowej Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.