Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk w Idea Banku

Cyfrowy Zysk

Witam. Dzisiaj opisuję kolejną lokatę inwestycyjną wymyślaną przez specjalistów z Idea Banku. Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk to 4-miesięczna lokata inwestycyjna oparta na kursach akcji spółek z sektora IT z gwarantowanym oprocentowaniem w wysokości 0,70% oraz szansą na 4% po spełnieniu warunków lokaty. Nowa oferta Idea Banku ważna jest do 31.01.2017 r. z możliwością przedłużenia subskrypcji o miesiąc lub dwa.

Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk – najważniejsze cechy:
 • 4-miesięczny okres inwestycji.
 • Okres subskrypcji do 31.01.2017 r. z możliwością przedłużenia o miesiąc lub dwa
 • Okres trwania inwestycji do 02.02.2017 r. do 02.06.2017 r.
 • Oprocentowanie w czasie subskrypcji – 0%.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 10.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Opłata administracyjna 0,35% – 0,65%.
 • Opłata za rezygnację – opłata administracyjna.
 • Dla osób w wieku 18 – 72 lat.
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk oparta jest na kursach akcji 5 spółek z sektora IT: Cisco System Inc, Symantec Corp, International Business Machines Corp, Intel Corp oraz HP Inc. W dniu 02.02.2017 r. nastąpi start lokaty Cyfrowy Zysk i wtedy też ustalone zostaną kursy początkowe akcji wszystkich spółek. Jeżeli w każdym dniu trwania Cyfrowego Zysku kursy każdej ze spółek nie spadną poniżej 88% wartości początkowej i nie wzrosną wyżej niż 112% to zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 4%. Jeżeli jednak choć raz przez 4 miesiące kurs jednej spółki przekroczy ustaloną barierę, to oprocentowanie wyniesie jedynie 0,70%. I właściwie to wszystko.

Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk – scenariusz pozytywny – 4%

Cyfrowy Zysk

Lokata Strukturyzowana Cyfrowy Zysk – scenariusz negatywny – 0,70%

Cyfrowy Zysk

Idea Bank standardowo zastrzega sobie możliwość przesunięcia startu lokaty Cyfrowy Zysk o miesiąc lub o dwa. Zrobi tak, jeżeli do końca miesiąca nie uzbiera 5 mln zł. W takim przypadku wszyscy, którzy skorzystali z oferty dostaną taką wiadomość a wszystkie terminy przesuną się o miesiąc. Wcześniejsza rezygnacja z Cyfrowego Zysku może sporo kosztować. Nie obowiązuje wtedy gwarancja kapitału a dodatkowo nie jest zwracana opłata administracyjna. Żeby zainwestować swoje oszczędności w lokatę strukturyzowaną Cyfrowy Zysk należy posiadania w Idea Banku konto osobiste (nie musi być z kartą).

20 Komentarze

 1. Wniosek jest prosty – w przypadku negatywnego scenariusza (a ten się materializuje przy wahnięciu któregokolwiek z 5 kursów poza wyznaczone widełki) gwarantowany „zysk” na poziomie 0,7% w skali roku zostanie ZJEDZONY przez opłatę administracyjną wyznaczoną na MINIMALNYM poziomie 0,35% (max. – 0,65%). Ponieważ opłata pobierana jest od wpłaconej kwoty jednorazowo, to jej roczny wymiar (w uproszczeniu bez „składania procentu”) wynosi 1,05% (wszak tzw lokata zakładana jest na 4 miesiące), a maksymalnie (1,95%!!!! – 0,65*3…)
  I gdzież tu gwarantowany zysk????

 2. Kolega maro chyba nie wie ze opłata administracyjna pomniejsza kapitał tylko w przypadku zerwania lokaty przed terminem. Jeśli nie zrywasz lokaty to w dniu jej zakończenia masz 100% kapitału plus 4% w skali roku przy spełnionym warunku ew. 0.7% w skali roku jeśli warunek się nie spełni

 3. Edycje styczniowa , lutowa i marcowa zakończą się wg. gorszego scenariusza ( zawsze jedna ze spółek za dużo wzrosła , albo spadła ) Dostanę 0,7 minus belka i jeszcze muszę czekać do lipca. Ja już w to nie zagram !!!

  • U mnie czas minął 2 czerwca, dziś mamy 21.06 i pieniędzy ani śladu…, 14 dni roboczych to w tym przypadku ze świętem po drodze będzie 3 bite tygodnie na zwrot mojej kasy. A może i więcej bo jak wyślą w piątek to przyjdzie w poniedziałek itd. Czyli ponad 3 tygodnie strat dla mnie bo pieniądze mogły sobie pracować gdzie indziej. Ze znikomym zyskiem z samej lokaty się pogodziłam, bo założyłam ją jako eksperyment, ale nigdy więcej się nie dam nabrać – ze względu na obsługę tych lokat w Idea Banku! Jestem bardzo negatywnie zaskoczona ich podejściem do klienta.

 4. No właśnie dzisiaj otrzymałem zwrot z zakończonej 02.06. lokaty-porażka!!!!!Nie chce mi sie liczyć,ale może nawet nie jest to 0,7.Odnosze wrażenie ,ze powinieniem się cieszyć,że wogóle kasę oddali- naciągacze!!!!

 5. Też zastanawia mnie mizerny zysk z lokaty, plus równe 14 dni czekania na zwrot, zaryzykowałam, więcej nie spróbuję. Nie wiem jak oni wyliczają ten zysk bo to ani 0,7 %, ani tym bardziej 4 % nie jest.

 6. Czas zamknięcia mojej lokaty minął 3 lipca, dziś mamy 13.07 i pieniędzy ani śladu…, 14 dni roboczych w moim przypadku mija 20.07. Podejrzewam , że zwrot pieniędzy z tej lokaty otrzymam w ostatnim dniu terminu zwrotu środków. Ze znikomym zyskiem z samej lokaty się pogodziłam, bo założyłam ją jako eksperyment, ale nigdy więcej się nie dam nabrać – ze względu na obsługę tych lokat w Idea Banku! Jestem bardzo negatywnie zaskoczona ich podejściem do klienta.

 7. Miałem lokate RIO. Pięć spółek powinno mieć większą wartość w chwili zamknięcia. W dniu zamknięcia Coca Cola drastycznie spada i z zysku 0 %. Pieniądze oddane w 14 dniu roboczym. Złodzieje ! ! !

 8. Praktyki sprzedażowe wg mnie nadają się do UOKiKu:
  1. cytując materiały promocyjne banku: […]Krótki okres trwania -lokata zakładana jest na okres 4 miesięcy; […] – NIEPRAWDA, bo: 4 miesiące skończyły się 7.08.2017 – więc powinno dojść do rozliczenie. Oczywiście drobnym druczkiem w regulaminie stoi, że bank daje sobie 14(!) dni roboczych (!) na rozliczenie. Ale w takim razie ww. zapis w materiałach informacyjnych jest niezgodny z prawdą, skoro środki są w dyspozycji banku przez okres co najmniej 4 miesięcy, ale być może nawet do 4 i 3/4 miesiąca.
  2. Drugi zapis „Klient otrzymuje zwrot kapitału + zysk 4% w skali roku.” – byłby prawdą, gdyby (poza spełnieniem warunków wahań kursów) bank rozliczał lokatę w dniu zakończenia, a nie „Najpóźniej 14 Dnia Roboczego po Dniu Zamknięcia Lokaty”, bo wtedy z tych 4% w skali roku pozostaje już tylko 3,47%. W zależności od tego, jak długo bank będzie zwlekał z przelaniem środków, to oprocentowanie będzie w przedziale 3,47 – 4,00%.
  3. kolejny zapis „gwarantowany zysk na poziomie 0,7% w skali roku” też rozmija się z prawdą, skoro:
  a. od 7 sierpnia (data zamknięcia lokaty) nadal nie mam środków zwróconych (i to na rachunek wewnątrzny banku), a za te dni odsetek bank nie nalicza, przynajmniej nie odnajduję takiej informacji ani w warunkach ani w regulaminie,
  b. zgodnie z podaną w warunkach formułą ten „gwarantowany zysk” jest zdefiniowany w warunkach jako 0,23% * kwota lokaty, to przy założeniu, że bank zwróciłby w dniu zamknięcia lokaty, to i tak byłoby to raczej 0,69% niż 0,7% (cwaniacko piszą 0,7 a nie 0,70%) , więc kolejna manipulacja, żeby nie powiedzieć wprost KŁAMSTWO.
  4. na deser dumnie brzmiące hasło „100% gwarancja kapitału w dniu zamknięcia lokaty” – fajnie brzmi ten zapis, tylko że co mi z tego, skoro w dniu zamknięciu lokaty ja tego kapitału nie mam i nie mogę robić kolejnych operacji!
  Spróbowałem pierwszy i ostatni raz. Nawet nie wiem jeszcze, czy tam któryś kurs nie wyskoczył poza korytarz +/- 12% od dnia otwarcia, ale już wiem, że jak jeszcze raz do mnie będą mnie nękać (dosłownie 6 razy dziennie) telefonami i mailami, to będę reagował (nie?)parlamentarnie 🙂
  czuwaj!

 9. Ja też dałam się nabrać na lokatę ,,cyfrowy zysk” Nigdy więcej nie będę klientką tego banku. I wszystkim znajomym nie polecę go. Jestem zbulwersowana trzymaniem moich pieniędzy przez 3/4 miesiąca o czym nie byłam poinformowana.ŻENADA

 10. ja też zaryzykowałam 😉 wiedząc z góry, że jest to raczej strata, niż lokata, ale dałam się namówić, żeby się przekonać, czy mam racje 🙂 Nawet, jeśli otrzymam zwrot kapitału plus odsetki, będzie to max 230 zł (w tym podatek Belki). Pani zapewniała mnie, że lokat wyższych, niż 1,8 nie będzie prędko (wtedy był taki poziom lokat terminowych u nich), więc nie mam wysokich „utraconych korzyści” zakładając tę lokatę, a nie inną. Ja jej wyliczyłam, że opłata administracyjna jest odliczana od zysku, ale chyba udawała, że nie rozumie. Jakoś zaraz po otwarciu tej lokaty pojawiły się „zwykłe” lokaty na 2,5. Potem nawet była jedna na 2,6% – mam je otwarte na innych środkach. Reasumując – jestem stratna minimum 500 zł na inwestycji w lokatę cyfrowy zysk, która zysku nie przyniosła, a mogłam te pieniądze ulokować na innych przez te 4 miesiące i 14 dni. Odradzam wszystkim niezdecydowanym. Lepsza pewna lokata, niż ryzykowanie.

 11. Dałem się złapać na tę lokatę, która zakończyła się oczywiście niepowodzeniem 8 września 2017 r.Do tej pory pieniędzy nie ma i nie wiadomo gdzie są.Czyżby następny Amber Gold.OSTRZEGAM!

 12. Póki co zadna subskrypcja nie zakonczyla sie powodzeniem, bo i czerwcowa koncząca sie w pazdzierniku to również klapa. Dodać do tego 2 tygodnie pieniadze leżały u nich przed ruszeniem lokaty, 3 tygodnie po zakończeniu zanim wypłacą, okazuje się, że te 0,7% gwarantowane przyniosło realną strate. Coś mi się wydaje, że cwaniaczki zyskują na naszych pieniądzach które 5 tygodni leżą ( a tak naprawdę IB obraca nimi) nieoprocentowane. Miałem różne lokaty strukturyzowane u nich (5 lokat) i do tej pory tylko jedna przyniosła zysk. NEVER. A ich konsulantów od tej pory spuszczam wraz z wodą w klozecie

 13. Nie polecam. Lokata trwa w praktyce ponad 5 miesięcy bo trzymają kasę przed rozpoczęciem i po zakończeniu lokaty. Oczywiście zapomnijcie o 4%, dostałem jedynie 0,7 czyli realnie – strata.

 14. Dziadostwo porównywalne z Open Life. Jedyne pocieszenie, że stosunkowo krótko trwało, choć 5.5 miesiąca w porównaniu z podawanymi czterema, to spore nadużycie. Kobitka, która zresztą już tam nie pracuje, uprosiła mnie o zainwestowanie 3000 (mimo wymaganych 10000). Zysk netto 5.73 zł – na aktualnej wtedy lokacie, po 5 miesiącach zyskałbym na czysto 30 zł. Szkoda komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.